ACM Digital Library Veritabanı ve Karger Yayınevi Dergileri Deneme Erişimine Açılmıştır

Sayın Araştırmacılar,

Aşağıda bilgisi bulunan  online veri tabanı belirtilen tarihe kadar kütüphanemiz kullanıcılarına deneme erişimine açılmıştır. Bu veri tabanlarına aşağıda yer alan linklerden veya kütüphanemiz web sayfasında yer alan "deneme amaçlı veri tabanları" linkinden (https://kutuphane.adu.edu.tr/default.asp?idx=313930) ulaşabilirsiniz.

1) ACM Digital Library Veritabanı: ACM Digital Library veritabanı, bilgisayar, elektrik ve elektronik ile ilgili dergileri kapsamaktadır. Günümüzden geriye dönük olarak bu veritabanında yer alan dergi, konferans ve özel ilgi grup listelerine tam metin, diğer yayınların ise bibliyografik künye ve özetlerine erişilmektedir. ACM, bilgisayar eğitimcileri, bilgisayar araştırmacıları ve profesyonellerinin bilgi paylaşımı, alandaki zorlukları, yenilikleri ve düşüncelerini paylaştıkları dünyanın en geniş kapsamlı eğitim ve bilimsel topluluğudur.

    Erişim linkihttp://dl.acm.org

    Dergi Listesi:  http://dl.acm.org/pubs.cfm?CFID=273319334&CFTOKEN=11513640

    Erişim Bitiş Tarihi: 15.12.2017

2) Karger Yayınevi Dergileri: Karger Yayınevi, İsviçre’nin Basel kentinde kurulmuş, dünyanın en eski bilimsel yayınevlerinden biridir. Özellikle TIP alanında yayınladıkları konuya özel akademik dergiler ve kitaplar ile Tıp dünyasında fark yaratan bulguları ve yenilikleri en doğru, anlaşılır biçimde sunar. Her sene 100’den fazla dergiyi ve 50’den fazla kitabı yayımlayarak en güncel bilginin Tıp dünyasındaki araştırmacılara yönlendirilmesini sağlar.

    Erişim linkihttps://www.karger.com/Subject

    Erişim Bitiş Tarihi: 15.12.2017

3 Kasım 2017 Cuma - 13:33:01
 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu