Duyurular

AYEUM (Araştırma Yöntemleri Eğitim ve Uygulama Merkezi ) Veritabanı Deneme Erişimi

AYEUM (Araştırma Yöntemleri Eğitim ve Uygulama Merkezi ) Veri Tabanı online veri tabanı belirtilen tarihlere kadar kütüphanemiz kullanıcılarına deneme erişimine açılmıştır. Bu veri tabanına aşağıda yer alan linkten veya kütüphanemiz web sayfasında yer alan "deneme amaçlı veri tabanları" linkinden (https://kutuphane.adu.edu.tr/default.asp?idx=313930) ulaşabilirsiniz.

AYEUM (Araştırma Yöntemleri Eğitim ve Uygulama Merkezi ) Veri Tabanı : Araştırma Yöntemleri Eğitim ve Uygulama Merkezi (AYEUM) sosyal, fen, sağlık ve eğitim bilimlerinde kullanılan nitel, nicel ve karma yöntemler hakkında araştırmacılara yönelik bir eğitim platformudur. Bu doğrultuda yüksek lisans, doktora öğrencilerine, doktora sonrası araştırmacılara, akademisyenlere, kamu kurum ve kuruluşlarındaki uzmanlara bilimsel araştırma yöntemlerini ve bilimsel araştırma sürecinde kullanılan bilgisayar yazılımlarını ayrıntılı bir şekilde öğretmeyi amaçlamaktadır.

Erişim Adresi : www.ayeum.com

Erişim Sona Erme Tarihi : 13.11.2020

Not : Personel ve öğrenciler  sisteme üye ol kısmından sadece kurumsal mail adresleriyle üye olabileceklerdir.Mail uzantısı adu.edu.tr , stu.adu.edu.tr olmalıdır.Üye olduktan sonra mail adreslerine bir doğrulama kodu gelecek ve onayladıkları taktirde  sorunsuz giriş yapmış olacaklar.İstedikleri yerden erişebilirler.15 adet derse kurumsal mailleri ile kayıt olanlar ücretsiz izleyebilecekler.

 Veri tabanı hakkındaki görüş ve önerilerinizi lütfen bizimle paylaşınız.

 Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

 Web: https://kutuphane.adu.edu.tr

E-posta: kutuph@adu.edu.tr

f: https://www.facebook.com/adukutuphane

t:https://twitter.com/adukutuphane

İ: https://www.instagram.com/adukutuphane/  

Tel: 0256 218 20 00/2840-2841

0256 218 20 46  

Ödünç Verme Birimi  Dahili: 2866, 2894, 2865

Kütüphane Memnuniyet Anketi : 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfyUd7luUmlOQkqyLzC9QZo90MVRZESTcS7CnLssFSe0LWjeQ/viewform?embedded=true

14 Ekim 2020 Çarşamba - 14:34:33