Dünyanın ilk ve Tek Hakem Heyetli Video Veri Tabanı: JOVE (Journal of Visualized Experiments)

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından düzenlenmekte olan Kütüphane Eğitimleri 8 Mayıs 2019 Çarşamba günü JOVE (Journal of Visualized Experiments) veri tabanı tanıtım ve eğitim etkinliği ile devam edecektir.

JoVE Veri Tabanı: 2006 yılında yayın hayatına başlayan  JoVE, (Journal of Visualized Experiments) makalelerin video ortamına aktarıldığı ve görsel olarak açıklandığı dünyanın ilk ve tek hakem heyetli video veri tabanıdır.

JoVE dünyada Etki Faktörü değerine (1.232) sahip olan tek video veri tabanıdır.

Akademisyenlerin araştırmalarında kullanabilmesi için hazırlanmış videolardan oluşmaktadır. Yeni bir teknik geliştirmek isteyen akademisyenler bu bölümlerdeki videoları izleyerek kendi deneylerini yapabilirler.

Günlük olarak güncellenen JoVE içeriğindeki video makaleler, PubMed/Medline, ChemAbstracts, SciFinder ve Scopus gibi otorite kaynaklar tarafından indekslenmekte; Nature, Cell, PNAS ve PLoS gibi bilimsel çalışmalara yön veren yayınlarda atıf gösterilmektedir.

İçeriklerin görsel – işitsel olarak kullanıcıya sunulması, yazılı metinde atlanabilecek noktaların daha iyi ve daha kolay anlaşılabilmesine olanak tanımakta ve kullanıcılara vakit kazandırmaktadır.

Kütüphanemiz; Biology, Developmental Biology, Engieneering ve Science Education altındaki Clinical Skills paketlerine abone olmuştur.

JOVE Erişim Linki

Kullanıcı Memmuniyet Anketi İçin Tıklayınız!

 

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı
Tel: 218 20 00 / 2840-2841
E-Posta: kutuph@adu.edu.tr

Web: https://kutuphane.adu.edu.tr

f: https://www.facebook.com/adukutuphane

t:https://twitter.com/adukutuphane

6 Mayıs 2019 Pazartesi - 16:46:54
 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu