Erişilemeyen Bilimsel Yayın Kalmayacak!

Değerli Araştırmacılarımız,

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı olarak, koleksiyonumuzda bulunmayan elektronik/basılı her türlü bilgi kaynağını (kitap, tez, makale vb.) işbirliği içinde olduğumuz diğer kütüphanelerden sizler için temin edebileceğimizi biliyor musunuz?

Kütüphanelerarası Ödünç Verme  Sistemi (ILL) nedir?

Elektronik Kaynak İstek Sistemi 

Bu sistem kapsamında ulaşabildiğimiz her türlü elektronik makale, kitap, tez vb doküman için herhangi bir ödeme yapmanıza gerek yoktur! Koleksiyonumuzda bulunmayan ancak ulaşmak istediğiniz e-kaynaklar için acolakkol@adu.edu.tr adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

Basılı Kaynaklar İstek Sistemi

KİTS (Kütüphaneler arası İşbirliği Takip Sistemi) ve TÜBESS ( Türkiye Belge Sağlama ve Ödünç Verme Sistemi) üzerinden işlemler gerçekleştirilmektedir.Yayın  3-5 gün içerisinde kargo ile araştırmacıya ulaştırılmaktadır.Yayın talebinde bulunan kişi yayının ödünç alındığı kütüphanenin ödünç verme kurallarına ve ödünç verme süresine uymak zorundadır. Talep edilen yayın basılı kaynak olduğu için bu hizmet için  kargo ücreti ödemesi yapılmaktadır.  Koleksiyonumuzda bulunmayan ancak ulaşmak istediğiniz basılı kaynaklar için htokgoz@adu.edu.tr adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

*İstenen Yayın önce merkez kütüphane  kataloğundan taranmalı http://194.27.38.21/web/catalog/search.php , yayın bizim koleksiyonumuzda yok ise Türkiye’deki bir çok kütüphane kataloğunun hızlı ve kolayca tarama imkanı veren ulusal toplu katalog web adresinden http://www.toplukatalog.gov.tr/   tarama yapılarak bulunan yayın için iletişime geçebilirsiniz.

Hizmet Değerlendirme ve Geliştirme Çalışmamız İçin Tıklayınız!

6 Eylül 2017 Çarşamba - 14:20:39
 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu