Journal Citation Reports ve inCites Veritabanlarına Abonelik Gerçekleştirilmiştir

Sayın Araştırmacılar,

Değerlendirme ve Analiz Veritabanlarından olan Journal Citation Reports ve inCites Veritabanlarına Abonelik Gerçekleştirilmiştir.

Bu veri tabanlarına aşağıda yer alan linklerden veya kütüphanemiz web sayfasında yer alan "Abone olunan veri tabanları" linkinden (https://kutuphane.adu.edu.tr/default.asp?idx=313737ulaşabilirsiniz.

1) Journal Citation ReportsKapsam: Journal Citation Reports, eleştirel ve atıf verilerine dayalı dünyanın önde gelen dergilerini değerlendirmek için tarafsız, sistematik ve objektif araçlar sunan, ölçülebilir istatistiki bilgiler içeren kapsamlı bir veritabanıdır.

InCites platformunun da bir parçası olan Journal Citation Reports®, makalelerin atıf yaptığı referansları derler, araştırma etkinliğini ve dergi ve kategori düzeyindeki etkisini ölçmeye yardımcı olur, atıf yapılan ve atıfta bulunulan dergiler arasındaki ilişkiyi gösterir.

Erişim: https://jcr.incites.thomsonreuters.com

Kullanım Rehberi: https://prezi.com/0xeo7qnis3nf/journal-citation-reports-jcr/

2) inCitesKapsam: Araştırma girdi ve çıktılarının ölçümü, güncel trendlerin takibi ve makalelerin, dergilerin, kurumların, kişilerin ve bölgelerin karşılaştırılması imkanını sunan, bütünleşik web tabanlı tek akademik platformdur. InCites tamamen entegre olarak karşılaştırmalı değerlendirmeler ve analizler sağlar.

Erişim: https://incites.thomsonreuters.com

Kullanım Rehberi:https://prezi.com/qpfepaqxd5hq/incites-tantm-ve-kullanm-sunumu/

6 Temmuz 2017 Perşembe - 13:50:10
 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu