ProQuest Dissertations and Theses Global Full Text (PQDT Global FT) Veri Tabanı Erişime Açılmıştır

ProQuest Dissertations and Theses Global Full Text  (PQDT Global FT) Veri TabanınaULAKBİM-Ekual kapsamında Abonelik Gerçekleştirilmiştir.

Bu veri tabanlarına aşağıda yer alan linklerden veya kütüphanemiz web sayfasında yer alan "E-Dergi Veri Tabanları" linkinden (https://kutuphane.adu.edu.tr/default.asp?idx=31343634) ulaşabilirsiniz.


1) ProQuest Dissertations and Theses Global Full Text  (PQDT Global FT)

Sahip olduğu 4 milyondan fazla tez ileProQuest Dissertations & Theses (PQDT) dünyadaki en geniş kapsamlı tez veri tabanıdır. 2 milyondan fazla tez PDF formatında indirilebilmektedir. 1997 yılından sonraki birçok tez veritabanında tam metin olarak erişilebilmektedir

Her geçen gün artan küresel üniversite ortakları ağı vasıtasıyla, yılda 120.000'den fazla yeni tez platforma eklenmektedir.

Amerikan Kongre Kütüphanesi resmi tez deposu olan ProQuest Dissertations and Theses Global, başka herhangi bir biçimde yayınlanmamış önemli birincil araştırmalara erişim sunar.

Araştırmacılar, 2015 Charleston Danışman Okuyucuların Seçimi Ödülleri'nde En İyi Arayüz ödülü alan ProQuest Dissertations and Theses Global platformundan ihtiyaç duyabilecekleri her disiplinde yayımlanan master ve doktora tezlerine erişebilirler. Kullanıcıların ara yüzü Türkçe olarak kullanması mümkündür.

18. yüzyıla kadar uzanan bu veri tabanı, 1861'de kabul edilen ilk ABD tezinin yanı sıra, 17. yüzyıla kadar uzanan Avrupa tezlerinden son dönem güncel tezlere kadar kapsamlı bibliyografik atıflar da içermektedir.  

 
Erişim: https://search.proquest.com/pqdtglobal/
Yardım Dokümanı: https://proquest.libguides.com/pqdttr  

 


3 Ocak 2018 Çarşamba - 09:01:23
 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu