AB Projesi Toplantısının Üçüncüsü İtalya’da Gerçekleşti

7 Aralık 2018 Cuma - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 960 kez okundu

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi koordinatörlüğünde sürdürülen Kadın Yöneticiler Cam Tavanı Kırıyor (2017-1-TR01-KA204-045966) (Breaking The Glass Ceiling For Women Administrators) adlı ERASMUS+ Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklık Projesi’nin 3. Ulusötesi Proje Toplantısı, 29-30 Kasım 2018 tarihlerinde proje ortaklarından CEIPES ev sahipliğinde İtalya’da gerçekleştirildi.

Projenin 3. ulusötesi toplantısına, Üniversitemizden Prof. Dr. Ruhi Sarpkaya, Doç. Dr. Pınar Yengin Sarpkaya, Arş. Gör. Tahir Yılmaz ve Öğr. Gör. Barış Çavuş proje ekibini temsilen katıldı.

İki gün süren toplantıda son dört ayın değerlendirilmesi yapılarak, projenin yönetim süreci, bütçesi ve yaygınlaştırma faaliyetleri ile ilgili ortaklarla fikir alışverişinde bulunuldu. Projenin 1. fikri çıktısı olan Durum Analizi Raporu paydaşlara sunuldu ve önerileri doğrultusunda gerekli düzenlemeler yapılarak projenin 1. Fikri Çıktısı tamamlandı. Projenin 2. Fikri çıktısı olarak belirlenen, kadın yöneticilere yönelik düzenlenecek Cam Tavan Eğitim Programı’nın planlaması yapıldı.  Son olarak projenin 3. Fikri Çıktısı olan Mentörlük Eğitim Programı’na ilişkin ön bilgilendirme yapıldı. Ayrıca toplantıda, 4. ulusötesi toplantısının Nisan ayında projenin İspanya ortağı AMICS ev sahipliğinde Valencia’da gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ruhi Sarpkaya koordinatörlüğünde yürütülen projenin ilk toplantısı, 28-29 Mart 2018 tarihlerinde Aydın’da düzenlenmiş, ikinci toplantı ise 26-27 Temmuz 2018 tarihlerinde projenin Almanya’daki ortağı Education Mobility Grid ev sahipliğinde gerçekleşmişti. Aralık 2019’da sona erecek projenin toplamda 7 ortağı bulunuyor. Projenin yürütücüsü Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, diğer ortaklar ise Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aydın Kültürel Gelişim Derneği, Education Mobility Grid (Almanya), Bragamob (Portekiz), CEIPES (İtalya) ve AMICS (İspanya). İki yıl sürecek olan projenin toplam bütçesi ise 170,240 €.

 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu