ADÜ Teknokentten ''Dijital Üniversite'' Önerisi

9 Temmuz 2018 Pazartesi - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 2167 kez okundu

ADÜ Teknokentte faaliyet gösteren “Leverage” Yazılım Bilişim Danışmanlık Limited Şirketi, 5 Temmuz 2018 tarihinde 'ADÜTEK' Yerleşkesinde kahvaltı organizasyonuyla ‘Dijital Üniversite’ konu başlıklı sunum gerçekleştirdi.

Etkinliğe, Rektörümüz ve Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cavit Bircan başta olmak üzere Rektör Yardımlarımız ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Recai Tunca, Prof. Dr. Törün Özer, Prof. Dr. Halil Kırnak, Genel Sekreter V. Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Aslan Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Cemal İyem,  Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Adem Karakaş, Teknokent Yönetim Kurulu Üyesi ve Üniversitemiz Yapı İşleri Daire Başkanı Kamertap Cırık, firma yetkilileri Akın Çalışkan ve Dr. Öğretim Üyesi Elif Çalışkan yer aldı.Kahvaltının ardından, Firma yetkilileri Akın Çalışkan ve Dr. Öğretim Üyesi Elif Çalışkan ‘Dijital Üniversite’ proje sunumlarını gerçekleştirdi.

“Dijital Üniversite”

Üniversitelerde aidiyet duygusu ve kurumsal hafızanın oluşturulması için dijital üniversitelerin ne derece önemli olduğuna vurgu yapılan sunumda, ''ADÜ’lü olmak ayrıcalıklıdır''  sloganı ile yola çıkılacak proje önerisinde öğrenci ilgi sistemi, yoğunluk haritası, rotalama yerleşim yeri planlama gibi Türkiye'de ilk olacak proje anlatıldı.  Günümüz dünyasında, donanımı iyi olan, akademik açıdan kendini geliştirmiş ve nitelikli ürünler üretenlerin daha ileride olduklarına işaret edilen sunumda,  Nitelikli insan gücünün ürettiğimiz ürünlere de yansıması gerektiği vurgulandı.

“Teknokentimiz İddialı Projelere İmza Atacak”

Teknokent alanında faaliyet gösteren firmaların ülkemiz ekonomisine ciddi katma değer sağlayacağını ve çalışmaların tüm hızıyla devam edeceğini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, “Adnan Menderes Üniversitesi olarak bu tarz yazılımsal projelerin ihtiyaç odaklı hareket edildiğinde başarılı sonuçları vereceğine ve Üniversitemize katkı sağlayacağını düşünüyorum.” dedi. Daha sonra Teknokent alanında incelemelerde bulunan Rektörümüz Prof.Dr. Bircan, Ülkemizde yazılım anlamında ciddi eksikliklerin olduğunu belirterek ADÜ Teknokentin bu alandaki boşluğu dolduracağını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu