Haberler

ADÜ Türkiye’de Yerleşkelerine İnternet Hizmeti Sunmada 1. Sırada

5 Kasım 2020 Perşembe - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 1504 kez okundu

Üniversitemiz, TÜBİTAK ULAKBİM Üzerinden İnternet Hizmeti Alan 130 Devlet Üniversitesi içerisinde, internet hizmeti sunulan yerleşke (lokasyon) sayısı en fazla olan üniversiteler sıralamasında birinci sırada yer aldı.

24 Farklı Lokasyon ile 1. Sıradayız

Üniversitemizin 24 farklı lokasyon ile noktadan noktaya fiber metro ethernet hizmeti sunduğunu belirten Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Üniversitemiz; internet altyapısı TÜBİTAK ULAKBİM üzerinden sağlanmaktadır. Merkez Yerleşke internet çıkış hızımız 1.500 Mbps ilçelerimiz ile birlikte toplam bant genişliğimiz 2.520 Mbps’dir.” diye konuştu.

Sunucu ve Depolamayı Revize Edip Kapasite Arttırdık

Günlük, sistemlerimize bağlı cihaz sayısının 12 bin 500 civarında olduğunu ayrıca kablosuz sistemlerimize bağlı kullanıcı sayısının da günlük 6 bini bulduğunu ifade eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Pandemi sürecinde uzaktan eğitim modeline geçilmesi ile birlikte hızlı aksiyon alarak sunucu ve depolama cihazlarımızı hızla revize ederek kapasitelerini arttırdık. Ayrıca ilçe bağlantılarımızın hızlarını arttırdık. Tüm yerleşkelerimizdeki öğrencilerimizin internet erişimini sağlam bir şekilde sağlamaları bizler için çok önemli. Bilgi çağında, teknolojiyi doğru kullanmalıyız. Bizler bunu oluşturmanın memnuniyeti içerisindeyiz.” dedi.