Akademisyenlerimiz Organik Tarımı Anlattı

5 Mart 2019 Salı - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 550 kez okundu

Üniversitemiz Koçarlı Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Doç. Dr. Onur Yılmaz öncülüğünde bir grup akademisyen, Balıkesir’in Burhaniye İlçesine bağlı Kırtık Mahallesi’nde 24 Şubat 2019 tarihinde düzenlenen ''Organik Hayvancılık '' konulu toplantıda mahalle sakinlerine organik tarım hakkında bilgiler verdi.

Organik tarım uygulamaları ile adını duyuran Kırtık Mahallesi’nde düzenlenen organik tarım toplantısına katılan Üniversitemiz Koçarlı MYO Müdürü Doç. Dr. Onur Yılmaz, Müdür Yardımcısı Dr. Ahmet Engin Tüzün, Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Yemler ve Hayvan Besleme Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Bozkurt, Pamukkale Üniversitesi öğretim üyeleri katıldı. İncirliova Belediyesinden Bilgi Belge Yönetim Uzmanı Osman Torun, Uzman Tarihçi Mehmet Akkaya ve Uzman Psikolog Gülşah Kale konuyla ilgili bilgi, deneyim ve proje önerilerini paylaştılar.

Kırtık Mahallesi’nde, 10 yıldan beri yapılan organik tarımın yanı sıra organik hayvancılık olanaklarının geliştirilmesi konusunda çalışma yapan akademisyenlerimiz, mahallede kurulan organik zeytinyağı fabrikasını da gezdi. Doç. Dr. Onur Yılmaz’ın başkanlığındaki ekip, organik hayvancılık temelinde hayvan besleme pratikleri ve ekolojik ayak izinin ve yerel örtük bilginin önemi konularında bilgiler verdi. Kırtık Mahallesi’nde organik tarımın gelişeceğini anlatan Doç. Dr. Onur Yılmaz, önümüzdeki aylarda öğrencilerimizle geleceklerini belirterek Kırtık Mahallesi halkına teşekkür etti ve “Organik üretimin artarak devam edeceğini umuyorum. Biz de kendilerine yardımcı olacağız. Bundan sonra ziyaretlerimiz devam edecek.” dedi.

 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu