Haberler

Altı Nokta Körler Derneği Rektörümüzü Makamında ziyaret etti

2 Ağustos 2022 Salı - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 278 kez okundu

Altı Nokta Körler Derneği Aydın Şube Başkanı Bayram Özen, 1 Ağustos 2022 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’i makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Üniversitemizin tüm kampüslerinin engelsiz hale getirmek için önemli çalışmalar sürdürdüklerini belirterek, çalışmaların tüm kampüslerde devam ettiğini vurguladı.  Recep Tayyip Erdoğan Engelli Dostu Kütüphanesi’nin gerçekleştirdiği önemli çalışmalarla YÖK tarafından ‘Turuncu Bayrak’ ile ödüllendirildiğini belirten Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Eğitim Fakültesinde de bu konuda çok önemli çalışmaların yapıldığını ifade ederek; “Eğitim Fakültemizin YÖK tarafından Engelsiz Üniversite Ödülleri kapsamında mekânda erişim kategorisinde turuncu bayrak kazanmaları, ‘Engelsiz Yükseköğretim’ misyonu ile çalışmalarını sürdüren ve bu bilinçle tüm birimlerini erişilebilir hale dönüştürmek için ciddi emek ve çaba harcayan Üniversitemizi ziyadesiyle mutlu etmiştir. Hedefimiz, tüm birimlerimizi erişilebilir hale getirmektir. “ dedi.

Altı Nokta Körler Derneği Aydın Şube Başkanı Bayram Özen, Engelsiz Üniversite olma noktasında büyük yol alan ADÜ’de yürütülen çalışmaların memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

Ziyaret, karşılıklı iyi dileklerin sunulmasının ardından sona erdi.