Haberler

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Senatosu Kamuoyu Duyurusu

6 Ocak 2021 Çarşamba - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 2276 kez okundu

Ülkemizde son zamanlarda üniversitelerimizde yaşatılmaya çalışılan kaos ortamına ilişkin üniversitemiz senatosu 6 Ocak 2021 tarihinde özel gündemle toplandı.

Alınan ortak kararda “üniversitelerimizde her türlü şiddeti, en değerli varlıklarımız olan öğrencilerimizi kullanarak ve emelleri için onlardan faydalanarak bir kaos peşinde olanların kirli senaryosunu reddediyor ve oluşturulmak istenen kaosa hizmet edenleri sağduyulu davranmaya davet ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, özel gündemle toplanan Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Senatosu’nun ortak görüşüyle yaşanan süreçte herkesi sağduyulu davranmaya davet ettiklerini belirterek; “Üniversiteler, bilimin üretildiği ve yayıldığı, eğitim öğretim, araştırma geliştirme ve toplumsal katkıyı mihenk taşı olarak benimseyen kurumlardır. Yine üniversiteler, farklı fikirlerin özgürce ama barış içerisinde tartışılması gereken kurumlardır. Böylesi önemli misyonu olan güzide kurumlarımızı hedef almak, Türkiye’yi hedef almak, kaosa hizmet etmektir.

Üniversitelerimiz üzerinden kirli emelleri olanların farkındayız. Vesayetçileri de terör örgütlerini de görüyoruz. Vesayetçiler ve terör örgütleri üzerinden birliğimizi hedef alanları, 12 Eylül darbesi, 15 Temmuz ve Gezi gibi hain emellerin beslendiği hareketlerden iyi tanıyoruz.

Son günlerde, 12 Eylül koşullarını yaratmak istercesine güzide üniversitelerimizi hedef alan talihsiz senaryoların tekrar hayata geçirilmeye çalışıldığını görmekteyiz. Bilinmesini isteriz ki; Aydın Adnan Menderes Üniversitesi senatosu olarak, üniversitelerimizde her türlü şiddeti, en değerli varlıklarımız olan öğrencilerimizi kullanarak ve emelleri için onlardan faydalanarak bir kaos peşinde olanların kirli senaryosunu reddediyor ve oluşturulmak istenen kaosa hizmet edenleri sağduyulu davranmaya davet ediyoruz.” dedi.