Dekanımız EAVE Yönetim Kuruluna Seçildi

18 Haziran 2018 Pazartesi - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 1328 kez okundu

Üniversitemiz Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ergün Ömer Göksoy, 31- Mayıs 1 Haziran tarihleri arasında Almanya Hannover’de düzenlenen Avrupa Veteriner Hekimliği Eğitimi Veren Kuruluşlar Birliği (EAEVE) Genel Kurulu’nda akreditasyon kuruluşunun Yönetim Kurulu’na (ExCom) seçildi.

Viyana merkezli (EAEVE)’nin bir üyesi olan Veteriner Fakültemiz, 2016 yılından bu yana bu kuruluş tarafından uluslararası tanınırlığı bulunan ülkemizdeki 5 Fakülteden biri olarak dikkat çekiyor.

Avrupa Birliği içerisinde eğitim, araştırma, hizmet, donanım, fiziki şartlar, kalite standartlarına sahip olduğunu ortaya koyan EAEVE’nin temel amacı, Avrupa’da veteriner hekimlik eğitiminin asgari standartlarını oluşturmak, geliştirmek, standartların uygulandığını takip etmek ve yeterli gördüğü fakülteleri Avrupa Birliği içerisinde akredite etmek olarak tanımlanıyor. Avrupa’da bulunan veteriner eğitim kurumlarından, Üniversitemiz Veteriner Fakültesinin de içinde bulunduğu 96 Kurum, EAEVE üyesi.

Avrupa standartlarında bir fakülte olma yolunda önemli başarılara imza atan Fakültemizi ve Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ergün Ömer Göksoy’u tebrik eder, yeni görevinde başarılar dileriz.

 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu