Diyabet Kampı ile Çocuklar Eğlenerek Öğrendi

29 Haziran 2018 Cuma - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 950 kez okundu

Üniversitemiz, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinolojisi Bilim Dalları tarafından düzenlenen diyabet kampı, 18-23 Haziran 2018 tarihleri arasında Kuşadası Akbulut Hotel’de gerçekleşti.

İzmir, Aydın ve çevre illerden diyabetli çocukların katıldığı kamp, hem eğitim hem de eğlence yönü ile oldukça dolu geçti. Diyabetli çocuk ve gençlerin eğitimleri gözden geçirilir iken kampa gönüllü olarak katılan Endokrinoloji ve Pediatri asistanları, Tıp Fakültesi, Beslenme –Diyetetik ve Hemşirelik öğrencileri de diyabet konusunda deneyim kazandı.

Tip 1 diyabetli Basketbolcu Alper Saruhan ve Maraton koşucusu Gürkan Açıkgöz’ün katılımı ile renklenen kampta çeşitli yarışmalar, diyabet eğitimleri, tiyatro, müzik ve gezi aktiviteleri düzenlendi.

Kamp boyunca çocukların eğitim ve takibini gerçekleştiren Çocuk Endokrinolojisi Bilim Dalı Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Tolga Ünüvar ve Doç. Dr. Ahmet Anık, Diyabet Eğitim Hemşiresi Emel Sarali, Diyetisyen Didem Güneş kampın çocuklar için oldukça verimli geçtiğini belirtti.

 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu