Festivallerde Davutlar MYO Damgası

3 Ekim 2017 Salı - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 701 kez okundu

İki yüz elliden fazla katılımcının yarıştığı Master Of Cake Başkent Pasta Yarışması ve Pastacılık Festivali Öğretim Görevlisi Emrah Köksal Sezgin’in jüri başkanlığında 23 Eylül 2017 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi. Katılımın yoğun olduğu yarışmada birbirinden güzel ve iddialı ürünler 13 farklı kategoride yarıştı.

 İstanbul Yenikapı Festival alanında 28-29 Eylül 2017 tarihlerinde düzenlenen İstanbul Uluslararası Lezzet Festivali kapsamında, 8 ayrı ülkeden gelen yabancı şefler Sezgin’in reçetelerini verdiği Osmanlı yemekleri ile yarıştı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın da yarışmayı ziyaret ettiği organizasyonda, Fakıbaba “Çok önemli bir mutfağa sahibimiz, bu tür organizasyonların arttırılarak Türk Mutfağı’nın tanıtılması çok önemli.”dedi.

Mersin’de haklın yoğun ilgisi ve katılımı ile düzenlenen Pişir Bakalım Yarışması, 30 Eylül – 1 Ekim 2017 tarihleri arasında renkli görüntülere sahne oldu. Jüri başkanlığını Emrah Sezgin’in yaptığı yarışmanın moderatörlüğünü ise Doğa Bekleriz gerçekleştirdi.

 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu