İletişim Fakültesinden Uluslararası Başarı

25 Temmuz 2018 Çarşamba - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 653 kez okundu

Üniversitemiz İletişim Fakültesi, bu yıl 94 ülkeden 8 bin 106 başvuru ile rekor sayıda katılım sağlanan Adobe Design Achivements Awards (ADAA2018) Uluslararası Öğrenci Yarışması’nda, 2 belgesel film ile yarı finale kalmayı başardı.

Türkiye’deki farklı üniversitelerin iletişim fakültelerinden yalnızca 7 belgeselin yarı finale kalmayı başardığı yarışmada, İletişim Fakültemizin yarı finale 2 iş ile kalması büyük sevinç yarattı.  Sanat, tasarım, medya ve iletişim alanlarında dünya genelinden ilgili üniversite öğrencilerinin katıldığı bu yarışma, dünyanın en saygın yarışmalarından biri olarak biliniyor.  Yarı finale kalmanın bile büyük bir başarı olarak değerlendirildiği yarışmada,  Ülkemiz sadece 7 iş ile temsil ediliyor ve bu 7 işin 2 tanesi Üniversitemiz İletişim Fakültesi tarafından gerçekleştirildi.

Dr. Öğretim Üyesi Pelin Erdal Aytekin’in danışmanlığı ile hazırlanan Bayram Küçük ’ün “Yarım Asır” adlı kısa belgeseli ile Mustafa Apaydın ve Uğur Duymuş ’un hazırladığı “Nesin Matematik Köyü” kısa belgeseli yarı finale kaldı.   Böylelikle Üniversitemiz İletişim Fakültesi, adını 2 işle birden uluslararası arenada duyurdu.

 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu