Köşk MYO’da Farkındalık Eğitimi: Madde Bağımlılığı

8 Kasım 2019 Cuma - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 215 kez okundu

Üniversitemiz Köşk Meslek Yüksekokulu (MYO) ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliği ile düzenlenen “Hayat Boyu Öğrenme” etkinlikleri kapsamında, 6 Kasım 2019 tarihinde “Madde Bağımlılığı” semineri düzenlendi.

Köşk Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. A. Demet Karaman ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Seyfi Bozçelik’in görüşmeleri sonucunda her ayın ilk haftası Çarşamba günü olarak belirlenen farkındalık eğitimlerinin Kasım ayı seminerine; öğrencilerimiz, akademik ve idari personelimizin yanı sıra Ayla Vural Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencileri de katıldı.

Efeler Sosyal Hizmet Merkezi tarafından verilen eğitimde, AEP Eğiticisi/Sosyal Çalışmacı Esengül Bulut “Madde Kullanım Riski ve Madde Bağımlılığından Korunma”, AEP Eğiticisi/Sosyolog Tuğba Eroğlu “Bağımlılık Yapıcı Maddeler” konuları ile dinleyicilere bilgi verdi.

Seminerde; gençlerin madde kullanımı durumunda karşılaşacağı yasal durumlar,  neden madde kullanmaması gerektiği, madde bağımlılığı yapıcı maddeler, kişinin madde bağımlısı olduğunun nasıl anlaşılabileceği hakkında bilgi verildi.

Köşk Yüksekokul Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Nail Akgül’ün, Efeler Sosyal Hizmet Merkezi AEP Eğiticimleri Esengül Bulut ve Tuğba Eroğlu’na Teşekkür Belgelerini vermesi ve toplu fotoğraf çekimi ile etkinlik sona erdi.

 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu