Kültür ve Sanat Şenliklerine Coşkulu Başlangıç

29 Nisan 2019 Pazartesi - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 841 kez okundu

Üniversitemiz tarafından düzenlenen 24. Kültür ve Sanat Şenlikleri’nin açılış töreni, 29 Nisan 2019 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi önünde Tralleis Meydanı’nda gerçekleşti.

Protokol üyeleri, Üniversitemiz personeli ve öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen törende, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir açılış konuşmalarını yaptı. Beş gün boyunca kampüste düzenlenecek çeşitli etkinliklerle Aydınlı hemşehrileriyle de buluşmak istediklerini söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, öğrencilerin istekleri doğrultusunda güz ve bahar yarıyıllarının stresini atabilecekleri bir şenlik programı hazırlandığını ifade etti. Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir “Hayata hazırladığımız öğrencilerimizin rekabetçi dünyada gösterdikleri gayretin farkındayız. Göreve gelirken de, şimdi de cümlelerimizin öznesi hep ‘Öğrencilerimiz’. Bütün planlamalarımızın merkezinde öğrencilerimiz var. Onlardan aldığımız dönütlerin başında okuldaki sosyal etkinliklerin kısıtlılığı geliyordu,  biz de onlar için bu yılki bahar şenliklerini eğlenip dinlenebilecekleri, stres atarak daha iyi motive olabilecekleri bir organizasyona dönüştürdük.” diyerek bahar şenliklerinin neşe ve huzur içinde geçmesini temenni etti.

24. Kültür ve Sanat Şenlikleri’nin açılış töreni, Üniversitemiz Folklor Topluluğu’nun halk oyunları gösterisinin ardından, Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in de eşlik ettiği İncirliova Tarihi Alperenler Mehteranlığı’nın mehter gösterisiyle devam etti.  Çeşitli ürünlerin sergilendiği standlar katılımcıların ilgisini çekerken, Genel Sekreterimiz Baki Aslantaş ve Rektör Danışmanımız Hüseyin Turgut da standları gezdi.

29 Nisan-3 Mayıs 2019 tarihleri arasında Üniversitemiz Merkez Kampüsü’nde gerçekleşecek şenliklerde, öğrencilerimizin düzenlediği çeşitli etkinlikler de yer alacak. İlk defa Üniversitemizde düzenlenecek olan Color Fest etkinliğine katılımın yüksek olması beklenirken, etkinlik tarihi 1 Mayıs Çarşamba günü olarak kararlaştırıldı. 5 gün boyunca öğrencilerimizin seçtiği sanatçıları da Üniversitemizde ağırlayacağımız şenlikte, 29 Nisan Pazartesi günü İDO, 30 Nisan Salı günü Kurtalan Ekspres, 1 Mayıs Çarşamba günü Kahraman Deniz, 2 Mayıs Perşembe günü Bora Duran ve 3 Mayıs Cuma günü Tuğba Yurt sahne alacak.

 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu