Merhum İsmet Sezgin’in Kızı, Rektörümüzü Ziyaret Etti

6 Ocak 2017 Cuma - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 3648 kez okundu

Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Aydın'ın eski belediye başkanlarından, eski bakanlarımızdan ve TBMM eski başkanlarından merhum İsmet Sezgin’in kızı Seynan Levent ve Torunu Av. Hazel Levent’i, 6 Ocak 2016 tarihinde makamında ağırladı.

Ziyarette; Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Recai Tunca, Prof. Dr. Törün Özer, Genel Sekreter V. Yrd. Doç. Dr. Mustafa Aslan, Adnan Menderes Üniversitesi Vakfı (ADVAK) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Kaderli ve ADVAK Müdürü İlknur Kayar yer aldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, Seynan Levent’e başsağlığı dileklerini iletirken, “Türk siyasetinin önemli isimlerinden, ülkemize değerli katkılarda bulunan İsmet Sezgin, her zaman saygı ve sevgiyle yad edilecektir.” dedi.

Merhum İsmet Sezgin tarafından Üniversitemiz Vakfına bağışlanmış olan İsmet Sezgin Evi’nin bir müze ya da kültür evine dönüştürülmesi hakkında fikir alışverişinde bulunularak Sezgin’in hatırasının en iyi şekilde yaşatılması için neler yapılabileceğinin konuşulduğu ziyaret, iyi dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu