Öğrencimizden Uluslararası Başarı

14 Kasım 2017 Salı - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 570 kez okundu

Üniversitemiz İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi Eren Taşyürek, Konya Selçuk Üniversitesinin 6-12 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlediği ödül töreninde Uluslararası Kısa-ca Öğrenci Filmleri Festivali Belgesel Dalı Özel Ödülünü kazandı.

Belgesel, Animasyon, Deneysel, Kurmaca, dalında yarışan ve dereceye giren filmlerin yönetmenlerinin ödüllerini aldığı 17. Kısa-ca Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivaline Türkiye genelinde iletişim fakültelerinde okuyan öğrenciler katıldı. Yaklaşık 200 filmin yarıştığı kısa film yarışmasında Üniversitemiz İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema 3. sınıf öğrencisi Eren Taşyürek,  jeotermal santrallerinin insan ve çevre sağlığı üzerindeki etkilerini konu aldığı “Sonra Her Şey Bozuldu’’ isimli belgeseli ile Uluslararası Belgesel Özel Ödülü’nü almaya hak kazandı.

Belgeselin Koordinatörlüğünü İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halim Esen, Proje Danışmanlığını ise Araş. Gör. Türker Söğütlüler üstlenirken kısa filmin Yönetmen Yardımcılığını Gizem Görülmez ve Zeki Can Sağlam yaptı.

Genç Yönetmen Eren Taşyürek, çektikleri kısa film ile ilgili yaptığı açıklamada Aydın’ın yeşil bir doğasının olduğunu, incir ile zeytin ağaçlarının jeotermal enerji santralleri tarafından tehdit edildiğini ve bu santrallerin insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerini anlatmaya çalıştıklarını ifade etti. Kısa filmin daha önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığının düzenlediği kısa film yarışmasında da finale kaldığını belirten Taşyürek,  bu ödülün kendilerine büyük bir motivasyon sağladığını ifade etti. Taşyürek, şimdi de efelik kültürünü tanıtmak amacıyla kısa film çalışmalarına başladıklarını sözlerine ekledi.

 

 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu