Haberler

Özel Gereksinimli Çocuklar Paneli Gerçekleşti

3 Aralık 2021 Cuma - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 420 kez okundu

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi tarafından 3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü kapsamında düzenlenen ‘Özel Gereksinimli Çocuklar’ paneli, Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Panele; Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Aydın,Prof. Dr. Ali Akyol, Prof. Dr. Cumali Öksüz, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nuri Karasakaloğlu, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Özel Eğitim Bölümü Öğretim Üyeleri Panelde Doç. Dr. Ahmet Bildiren “Öğrenme Güçlüğü Olan Çocuklar”, Dr. Öğr. Üyesi Ceyhun Servi “Otizm Spekturum Bozukluğu Olan Çocuklar” ve Arş. Gör. Dr. Kadriye Uçar “Zihin Yetersizliği Olan Bireyler” konularına ilişkin sunum yaptı.

Etkinliğe ilişkin olumlu görüşlerini bildiren Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Akyol ve Prof. Dr. Cumali Öksüz özel gereksinimli bireylerin eğitimlerinin önemini belirterek Üniversitemizin başta Engelsiz Kütüphane olmak üzere çalışmaları ile özel gereksinimli öğrencilerin destekçisi olduğunu vurguladılar.

Panel, soru-cevap bölümünün ardından Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Aydın,Prof. Dr. Ali Akyol, Prof. Dr. Cumali Öksüz’ün panelistlere teşekkür belgesi takdimi ile sona erdi.