Özel Olimpiyatlar Türkiye Heyetinden (TÖSSED) Rektörümüze Ziyaret

13 Mart 2017 Pazartesi - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 2393 kez okundu

Daha fazla spor dalında, daha geniş bir coğrafyada, daha çok sayıda özel eğitim gereksinimi olan bireylere ulaşmayı hedefleyen Özel Olimpiyatlar Türkiye Heyeti (TÖSSED) 10 Mart 2017 tarihinde Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan’ı makamında ziyaret etti.

Özel Olimpiyatlar Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Civelek, TÖSSED Ülke Direktörü Didem Ünsür, İletişim ve Kaynak Koordinatörü Atıl Berk, Üniversitemiz Genel Sekreter V.Yrd. Doç. Dr. Mustafa Aslan ve Üniversitemiz Koçarlı Meslek Yüksekokulu Öğretim Elemanı Ayfer Ergezen’in hazır bulunduğu ziyarette, Özel Olimpiyatlar Türkiye Heyeti ile Üniversitemiz arasında işbirliğini artırmak ve daha fazla etkinliği hayata geçirmek adına iyi niyet anlaşması imzalandı.

Ziyarette, Özel Olimpiyatlar Ege Bölge Oyunlarının 2018 yılında Üniversitemizin ev sahipliğinde yapılması konusu görüşülürken, Öğretim Elemanı Ayfer Ergezen tarafından eğitimlerin verilmesi ve Üniversitemizin etkinlik için bir salon tahsis ederek 15 öğrencimizin etkinlik boyunca gönüllü olarak çocuklara eşlik etmesi konusunda fikir birliğine varıldı. Toplantıda, 2 ay boyunca haftada 2 defa, birer saat uygulanması planlanan ‘Minik Sporcular’ projesi hakkında detaylar konuşuldu.

Özel Olimpiyatlar Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Civelek, imza töreninde yaptığı konuşmada, “Özel çocuklarımızı sosyal hayatın içine çekebilmek amacıyla işbirliklerimizi sürdürüyoruz. Adnan Menderes Üniversitesi’nin desteğiyle hayata geçireceğimiz projelerimizin mutluluğunu yaşıyoruz. Bize kapılarını açan ve bu alanda çalışmalarımıza heyecanla ortak olan Adnan Menderes Üniversitesi’ne ve yönetimine teşekkür ediyorum.” dedi.

Özel Olimpiyatlar Organizasyonu’nun simgesi kırmızı topla fotoğraf çekilmesiyle görüşme sona erdi.

Hayata geçirilecek Minik Sporcular projesinin yanı sıra daha fazla özel sporcuya ulaşmak hedefiyle imzalanan anlaşmada, önümüzdeki dönemde birçok etkinliğin Üniversitemiz ev sahipliğinde yapılması planlanıyor.

Detaylı bilgi için http://www.soturkiye.org.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz. 

 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu