Rektörümüz A Haber’e Konuk Oldu

26 Ocak 2018 Cuma - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 7070 kez okundu

A Haber Kanalında yayınlanan Memleket Meselesi programına 25 Ocak 2018 tarihinde konuk olan Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, Afrin Harekatının 6. Gününde Zeytin Dalı Operasyonunu değerlendirerek gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Hilal Özdemir’in sunumuyla Sıcak Bölge Hatay Hassa’dan canlı olarak yayınlanan programa, Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan’ın yanı sıra Hatay Milletvekili Mehmet Öntürk, Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tayyar Arı, Güvenlik Uzmanı Albay Ersan Ergür konuk olarak katıldı.

Programda, Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatının amacı, Harekattaki son durum, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusunun (ÖSO) ele geçirdikleri stratejik noktalar, Türkiye’nin milli güvenlik stratejisi ve harekatın diğer ülkelerle olan ilişkilerimize yansıması gibi konular masaya yatırıldı.

Yayının Hatay’dan gerçekleştiriliyor olmasının son derece anlamlı olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, “Hatay’a, akademisyen kimliğimizle burada olmanın önemini hissederek geldim. Zor şartlar altında Zeytin Dalı Harekatını gerçekleştiren Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu göstermek için buradayız ve bu harekatı sonuna kadar destekliyoruz.” dedi.

Güvenlik olmadan özgürlüğün olamayacağını söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. Bircan, bir ülkenin kendi toprağını savunmaya çalışması kadar normal bir şeyin olmadığını belirterek harekatın psikolojik ve diplomatik boyutları hakkında açıklamalarda bulundu.

 

 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu