Haberler

Rektörümüz Ramazanın İlk İftarında Öğrencilerimizle Bir Araya Geldi

7 Mayıs 2019 Salı - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 1005 kez okundu

Ramazan ayının ilk iftarında 6 Mayıs 2019 tarihinde Üniversitemiz öğrencileriyle bir araya gelen Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Üniversitemizde bir ilk yaşandığını ifade etti.

İftar yemeğine, Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in yanı sıra, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Mehmet Aydın ve Prof. Dr. Ali Akyol, Fakülte Dekanları, Yüksekokul Müdürleri, Genel Sekreter Baki Aslantaş, Rektör Danışmanı Hüseyin Turgut ve öğrencilerimiz katıldı. Yaklaşık 5 bin öğrencinin yoğun katılımıyla gerçekleşen iftar yemeğinde Merkez Kafeterya’nın iki katı tamamen doldu.

Sevgi, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının ön plana çıktığı on bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayına kavuşmanın ve bu mutluluğu öğrencileriyle paylaşmanın sevincini yaşadığını ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “İlk iftarımızı birlikte yaparak soframızı bereketlendiniz. Ramazan-ı Şerif’teki oruç, hakiki, samimi bir şükrün anahtarıdır. İnancımızın ve kültürümüzün en güzel örneklerinin sergilendiği, şefkat, merhamet ve rızkın bol olduğu, gönüllerin coştuğu, ruhlarımızın arındığı bu rahmet ayı, insani erdemlerimizi güçlendirmek için büyük fırsatlar sunmaktadır. Rabbim bizleri bu kutlu ayda onun faziletlerinden nasiplenen kullarından eylesin.” dedi.

Konuşmasının ardından iftar duasını okuyan Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Ramazan-ı Şerifin hayrının üstümüzde bulunması temennisinde bulundu.

Öğrencilerimiz Üniversitemizde bir ilkin yaşandığını ifade ederek Ramazanın ilk iftarında kendileriyle bir araya gelen Rektörümüze memnuniyetlerini dile getirip teşekkür ettiler.