Haberler

Rektörümüz Turizm Değerlendirme Toplantısına Katıldı

3 Mart 2021 Çarşamba - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 314 kez okundu

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, 2 Mart 2021 tarihinde Didim’de gerçekleşen 2021 Turizm Değerlendirme Toplantısına katıldı.

Vali Hüseyin Aksoy başkanlığında gerçekleşen toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in yanı sıra, Didim Kaymakamı Halil Avşar, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay,  İl Kültür ve Turizm Müdürü Doç. Dr. Mehmet Umut Tuncer, Aydın İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, ilgili kurum ve kuruluşların yöneticileri ve davetliler katıldı. 

İl Kültür ve Turizm Müdürü Doç. Dr. Mehmet Umut Tuncer tarafından katılımcılara 2020 sezonuyla ilgili verilen birifing ile başlayan toplantıda pandemi sürecinin turizm sektörüne etkileri ve verimli bir sezon geçirmek adına yapılabilecek çalışmalar görüşüldü.

Turizmi canlı tutmak adına Üniversite olarak her türlü iş birliği çalışmasına hazır olduğumuzu ifade eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Bölgemiz birçok farklı alanda olduğu gibi turizm alanında da oldukça güçlü. Tarihi dokusu, iklimi ve sahil kesimiyle yerli ve yabancı turistler için adeta bir cennet olan bölgemizi turizm açısından daha da güçlendirmek için üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız.” dedi.