Spor Bilimleri Fakültemizin Milli Sporcuları Başarıya Doymuyor

17 Eylül 2019 Salı - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 307 kez okundu

Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesinin milli sporcuları, yurt içi ve yurt dışında elde ettikleri başarılı sonuçlarla Üniversitemizin ve Ülkemizin gurur kaynağı olmaya devam ediyor.

Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Rekreasyon Bölümü öğrencisi Burak Temel, 3-8 Eylül 2019 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen dünya seçmelerinde +100 kg sikletinde Türkiye şampiyonu olarak milli takımda ülkemizi temsil etmeye hak kazandı. Yaklaşık altı yıldır vücut geliştirme sporuyla ilgilendiğini söyleyen Temel, “İlk defa 2016 yılında milli formayı giyme başarısını yakalamıştım. Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası 2019’da bu başarıyı tekrar tescilleyerek Sırbistan'da düzenlenecek Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etme hakkı kazandım. Bu benim için gurur verici, hedefim şampiyonada Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek.” dedi.

Üniversitemiz Spor Yöneticiliği Bölümünü okuyan milli sporcu Büşra Ün ise Avusturya'da gerçekleştirilen Madainitennis Açık Tekerlekli Sandalye Tenis Turnuvası'nda Ülkemizi başarıyla temsil ederek tek kadınlarda şampiyon oldu.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Büşra Ün; Ukrayna'dan Olena Shyngaryova'yı, Çekya'dan Ladislava Porizkova'yı, Avusturyalı Vanessa Jenewein'i 2-0'lık skorlarla mağlup ederek turnuvayı teklerde birinci sırada tamamladı.

Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu