Tıp Fakültesi Öğrencileri Simülasyon Laboratuarında

7 Haziran 2018 Perşembe - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 1178 kez okundu

Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, Tıp Fakültesi öğretim üyeleri ve Tıp Fakültesi öğrencileri ile birlikte Hemşirelik Fakültesi Simülasyon Laboratuvarını 4 Haziran 2018 tarihinde ziyaret etti.

Hemşirelik Esasları AD Başkanı Doç. Dr. Gülengün Türk tarafından öğrencilere laboratuvarda kullanılan simülasyon uygulamaları hakkında bilgi verilirken, laboratuvardaki maketler üzerinde uygulamalar yapıldı. Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan ve öğrenciler maket üzerinde kan alma işlemini gerçekleştirdi. Öğrenciler, uygulamalı eğitime yönelik bu tür laboratuvarların eğitim sürecine olumlu katkılar sunacağını belirtti.

Simülasyon Laboratuvarı tanıtımından sonra Özel Tasarımlı Dersliği ziyaret eden öğrenciler, Rektörümüzle ve Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. E. Didem Evci Kiraz ile bir süre sohbet etti.

Öğrenciler, simülasyon laboratuvarının uygulamaları geliştirici şekilde ortak kullanım alanlarına yerleştirilmesini ve özel tasarımlı dersliğin üniversite kampüsünde diğer fakültelerde de yaygınlaştırılmasını talep etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan uygulamalı eğitimin ön planda olduğu laboratuarın, sağlık alanında eğitim gören tüm öğrencilerimize açık olduğunu belirtirken,  öğrencinin gelişimini sağlayan her türlü talebe olumlu yanıt vereceklerini ifade etti.

 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu