Topluluklarımız Baharın Gelişini Etkinliklerle Kutladı

29 Mart 2019 Cuma - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 513 kez okundu

Üniversitemiz öğrenci toplulukları baharın ilk ayında gönüllere çiçek açtıran çalışmalarına hız kesmeden devam etti. Topluluklarımız; sosyal sorumluluk projeleri, hasta ziyaretleri, farkındalık oluşturma, birlikteliği arttırma, doğayı koruma vb. amaçlarla düzenledikleri etkinliklerle mart ayını da çeşitli aktivitelerle geçirdi.

Maskesiz Gülücükler Topluluğu, Söke İlçesine bağlı Akçakonak Mahallesi İlkokulu için kitap ve kırtasiye yardımında bulundu. Daha önce de gerçekleştirdikleri etkinliklerle adından söz ettiren Maskesiz Gülücükler Topluluğu, açtığı stantlarda iki hafta boyunca kitap ve kırtasiye malzemesi toplayarak dar gelirli ailelerin yaşadığı Akçakonak Mahallesi İlkokulu’nda çocuklarla buluştu.  Ayrıca Topluluk, hastane ziyaretinde, çeşitli oyun aktiviteleriyle çocuklarımıza ve ailelerine destek oldu. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde stant kurarak renkli boyalarla el basma etkinliği düzenleyen topluluk üyeleri, panoya el basan katılımcılara kadınlar gününü temsilen kurdele taktı. Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir de Topluluğun standını ziyaret ederek etkinliğe destek oldu. Gençlik Merkezinin desteği ile Davutlar sahilinde doğa yürüyüşü gerçekleştiren Maskesiz Gülücükler Topluluğu, sahil boyunca çöpleri toplayıp sonrasında kitap okuma etkinliği gerçekleştirdi.

Bisiklet Topluluğu’nun Nysa Antik Kenti’ne düzenlediği gezi, topluluk üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Üniversitemiz PDR Topluluğu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında toplumsal cinsiyet rolleri arasındaki eşitsizliğe dikkat çekerek, Aymelek ziyaretinde yaşlılarımızla bir araya geldi.

ADÜ Genç Tema Topluluğu ise Ağaç Kardeşliği Projesini hayata geçirerek çocuklarla Ağaç Kardeşliği Projesi serüvenini başlattı. Topluluk üyeleri “Minicik kalplerinde yeşerttikleri kocaman umutlarıyla, her birinin farklı hikayesi var. Minik dedektiflerimizle bu hafta doğanın güzelliklerini en ince ayrıntısına kadar gözlemleyip eğlenerek, öğrenmenin tadını doyasıya çıkardık.” şeklinde konuştu.

Sosyolojik Açılımlar Topluluğu’nun  “Tarih Boyunca Güçlü Kadınlar” temalı söyleşi etkinliği, Kadınlar Günü etkinlikleri içinde dikkat çekerek yoğun ilgi gördü. Topluluk üyeleri “Sineklerin Tanrısı” adlı filmi izleyerek film hakkında yorum ve analizlerde bulundu. Topluluk, Fen- Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Gülsen Demir ve Prof. Dr. Kayhan Delibaş’ın katkıları ile “Sosyoloji Mezunlarının Geleceği”, “Yaş, Yaşlanma ve Yaşlanan Toplumlara Sosyolojik Bakış: Demografik Dönüşümler & Yaşlanmanın Sosyolojik Görünümleri” konferanslarını düzenledi.

 

 

 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu