Üniversitemiz Aydın’ın Değerlerini Ağırlıyor

17 Nisan 2019 Çarşamba - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 544 kez okundu

Üniversitemiz Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından ‘Kütüphane Sohbetleri’ etkinlikleri kapsamında düzenlenen söyleşi, İncirliova Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Beyazıt Cağış’ın katılımlarıyla 17 Nisan 2019 tarihinde Merkez Kütüphane Seminer Salonu’nda gerçekleşti.

Beyazıt Cağış konuşmasında bilim felsefesi, din felsefesi, marksizm, sosyoloji teorilerinden hareketle gündelik hayatın sosyal olaylarını, insanların günlük hayattaki kaygılarını ve var oluş sancısını tartıştı.

Katılımcıların sorularla konuşmacıya dahil olmasıyla münazaraya dönüşen söyleşide Beyazıt Cağış, “Bu çağ tasavvuf uzmanlarıyla bilim insanlarının buluştuğu çağ olacaktır. Şeklen modern gözükmek, modernleşmek değildir ki biz ülke olarak modernleşemedik. Zihniyet ve insaniyet olarak modernleşebilirsek doğru yoldayız demektir.” dedi.

Beyazıt Cağış’ın, Aydın şehrinin medar-ı iftiharlarından olduğunu ve kendisini Üniversitemizde ağırlamaktan onur duyduğunu dile getiren Rektör Danışmanımız Hüseyin Turgut, Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir adına teşekkür belgesi ve Üniversitemiz hediyelerinden takdim etti ve Kütüphane Sohbetleri etkinliklerinde Aydın ilinin değerlerini personelimiz ve öğrencilerimizle buluşturmaya devam edeceklerini belirtti.

 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu