Üniversitemiz Azerbaycan Üniversiteleriyle Protokol İmzaladı

7 Şubat 2019 Perşembe - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 1007 kez okundu

Üniversitemiz, dost ve kardeş ülke Azerbaycan’da faaliyet gösteren Odlar Yurdu Üniversitesi (OYÜ) ve Azerbaycan Tıp Üniversitesi ile 7 Şubat 2019 tarihinde Üniversitemizde gerçekleşen toplantıda ikili iş birliği protokolü imzaladı.

Toplantıya Azerbaycan Milletvekili ve Eğitim Komisyonu Üyesi Sona Aliyeva, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Aydın, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serpil Demirağ, İzmir Azerbaycan Kültür Evi ve Dayanışma Derneği Başkanı Mülazım Pahsa katıldı.

İmzalanan akademik iş birliği protokollerinin Üniversitelere sağlayacağı yararların konuşulduğu toplantıda,  iş birliğine dayalı araştırma projeleri ve çalışmalar ele alındı.  Protokol, eğitim ve öğretimde yaz okulu ve diploma programları gibi ortak müfredat faaliyetleri, akademik yayın ve bilimsel doküman değişimi, doktora öğrencileri değişimi ve eş zamanlı doktora tezi yazımı konularında iş birliğini kapsıyor.

Azerbaycan Milletvekili Sona Aliyeva, Ülkemizin güçlü olduğu tıp alanından,  teoride ve pratikte yararlanmak istediklerini dile getirerek kendilerinin de konservatuvar ve güzel sanatlar alanlarında akademisyen değişimi, bilgi ve tecrübe paylaşımı yapabileceklerini vurguladı.

Heyet, Üniversitemizi 27-28 Nisan 2019 tarihlerinde Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesinde yapılacak eğitim fuarına da davet etti. Toplantının ardından Heyet, Üniversitemiz Tıp Fakültesinde öğrenim gören Azerbaycanlı öğrencilerle bir araya gelip bir süre sohbet ederek öğrencilerin sorunlarını dinledi.

 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu