Üniversitemiz ile Aydın Ekonomi Kulübü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

24 Temmuz 2019 Çarşamba - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 788 kez okundu

Üniversitemiz ile Aydın Ekonomi Kulübü arasında “Yörük Ali Efe Uluslararası Halk Kültürü Araştırmaları Sempozyumu” kapsamında gerçekleştirilen iş birliği protokolü 24 Temmuz 2019 tarihinde Rektörlük Makamı’nda gerçekleşti.

Kuva-yi  Milliye’nin  100. Yılı münasebetiyle Kurtuluş Savaşı Kahramanı, Aydın ili ve Üniversitemiz için önemli bir değer olan Yörük Ali Efe markası ekseninde,  geçmişten günümüze Aydın yöresine  ait somut olan ve olmayan kültürel mirasların araştırılmasının ve kayıt altına alınarak korunmasının hedeflendiği, 28-30 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Yörük Ali Efe Uluslararası Halk Kültürü Sempozyumu kapsamında  düzenlenen protokol töreninde, Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Aydın Ekonomi Kulübü Başkanı Yıldıray Servet Çınar ve Kulüp Üyeleri bulundu.

“Sempozyumun, Toplumun Birlik ve Beraberliğini Perçinleyeceğini Öngörüyoruz”

Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, sempozyumun her yıl düzenlenerek gelenekselleşmesini hedeflediklerini, bu sayede Aydın yöresi hakkında çalışma yapan araştırmacıları bir araya getirip disiplinler arası bilgi paylaşımı ile yerelden evrensele doğru ilerleyen bir kültür köprüsü kurulmasının amaçlandığını belirtti. Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Genç kuşaklara ulaşmayı sağlayacak bu kültür köprüsü ile aynı zamanda halk kültürü temelinde bir uzlaşı zemini oluşturarak, toplumun birlik ve beraberliğinin de perçinleneceğini öngörüyoruz.” dedi.

Üniversitemiz ile Aydın Ekonomi Kulübü arasındaki iş birliği yükümlülüklerinin belirlendiği protokol töreninde,  yapılacak çalışmalar ve iş birliğinin ayrıntıları görüşülürken; katılımcıların 11 Ekim 2019 tarihine kadar Türkçe ve İngilizce bildiri özetlerini yorukalisempozyum@gmail.com adresine ulaştırarak sempozyuma katılabilecekleri belirtildi.

 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu