Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi Çocuk Kütüphanesi ve Gezici Kütüphane Faaliyete Başladı

14 Eylül 2017 Perşembe - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 1397 kez okundu

Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Servisinde oluşturulan çocuk kütüphanesi ve gezici kütüphaneyi, 13 Eylül 2017 tarihinde ziyaret etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, “İyiliği yayma düsturuyla, ekibimizin Üniversitemiz Hastanesinde yatarak tedavi gören çocuklarımız için geliştirdiği Çocuk Kütüphanesi ve Gezici Kütüphane projesini bugün itibariyle faaliyete geçirdik. Çocuklarımızın yüzünü güldürmek için emek veren herkesten Allah razı olsun.” şeklinde konuşarak gezici kütüphane ile hasta çocukları ziyaret etti.

Üniversitemiz Rektör Danışmanı Av. Sabri Güleç, “Yatarak tedavi gören çocuklarımız için hayalini kurduğumuz Çocuk Kütüphanesi ve Gezici Kütüphanemizi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çocuklarımız kitaplarla buluştu. Bu gibi hayır işlerinde başından sonuna kadar beni teşvik eden, bu projemize imkân veren ayrıca bizzat kendisi de bağışta bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan hocam başta olmak üzere, kütüphaneye katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Türkiye’nin en çok satan masal, hikâye ve bilim kitaplarından oluşan kütüphane, 6 ay ile 15 yaş arasındaki çocuklara uygun olarak hazırlandı.

 

 

 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu