Üniversitemiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında Protokol İmzalandı

18 Ekim 2019 Cuma - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 521 kez okundu

Üniversitemiz ile Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında düzenlenen ‘Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitimine İlişkin İş Birliği Protokolü’ 17 Ekim 2019 tarihinde Rektörlük Senato Salonu’nda imzalandı.

Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in ev sahipliğinde gerçekleşen protokol töreninde, Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cumali Öksüz, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Soner Acar yer aldı.

İki kurum arasında akademik, bilimsel, kültürel ve sosyal iş birliği yapılmasını esas alan protokolde, özel yetenekli öğrencilerimizin en iyi eğitimi alarak geleceğe hazırlanmaları noktasında çalışmalar yürütülecek.

Kamu kurumları içinde Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürütülecek çalışmaları önemsediklerini belirten Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, özel yetenekli gençlerin eğitimleri, geleceğe hazırlanmaları, kendi alanlarında yetişmeleri adına yürütülen bu çalışmadan büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti ve “Gençlerimizin özel yetenekleri; doğru yönlendirmeler,  güçlü bir eğitim ile daha da parlayacaktır. Milli Eğitim Müdürlüğüyle ses getiren, yol gösterici projeleri birlikte yürütmek bizleri mutlu ediyor.” dedi.

Protokol töreninin ardından Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri Eğitim Fakültemizi ziyaret ederek konuyla ilgili akademisyenlerle bilgi alışverişinde bulundular.

 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu