Üniversitemizde Kayıt Heyecanı

4 Eylül 2018 Salı - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 7742 kez okundu

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı sonuçlarına göre tercihini Aydın Adnan Menderes Üniversitesinden (ADÜ) yana kullanarak Üniversitemiz öğrencisi olmaya hak kazanan öğrencilerimiz, kayıtlarını yaptırmak için 3 Eylül itibariyle Aydın’a gelmeye başladı.

Öğrencilerimizi, Aydın’a ayak bastıkları andan itibaren yabancılık çekmemeleri amacıyla Üniversitemiz personelinden oluşan bir ekip Aydın Otogarında karşıladı.  Karşılarında ADÜ standını gören öğrenciler memnuniyetlerini ifade ederken; öğrencilerimize kampüste yaşamdan barınma ve beslenme imkânlarına, yurt dışı programlarından ulaşım alternatiflerine kadar birçok bilginin yer aldığı “ADÜ Rehber” verildi. Üniversiteye yeni başlayan bir öğrencinin adeta yol haritası niteliğinde hazırlanan “ADÜ Rehber”  ile öğrencilerimiz ADÜ ile ilgili bilinmesi gereken birçok bilgiye rahatlıkla ulaşabiliyor.

"ADÜ Ailesine katılacak öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum"

Aydın Adnan Menderes Üniversitesinin, eğitim öğretim için ülkemizin en elverişli üniversitelerinden biri olduğuna dikkat çeken Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, Aydın ilinin de öğrencisi ile barışık bir kent olduğunu söyledi. Prof. Dr. Bircan,   “Aydın, coğrafi konumu itibariyle birçok avantaja sahip olup bunları faydalı katma değere dönüştürecek potansiyele sahiptir. İlimizin taşıdığı değerlerin farkındalığıyla, üzerimize düşen sorumlulukları büyük bir mutlulukla yerine getiriyoruz. Aydın Adnan Menderes Üniversitesinin artarak devam eden bir marka değeri var. Göreve geldiğimiz günden itibaren gerek fiziksel gerekse insani yatırımları atlamadan büyük bir özenle gerçekleştirdik. Kendi evlatlarımızı gönül rahatlığıyla gönderebileceğimiz bir üniversite sloganı ile yola çıktık ve bugün bunu başarmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu yıl ADÜ Ailesine katılacak olan öğrencilere şimdiden başarılar diliyorum.” dedi. 

13 bin 230 öğrencinin kayıt yaptırması bekleniyor

Geçtiğimiz yıl lisans düzeyindeki doluluk oranı ile ortalamanın oldukça üzerinde büyük bir başarı yakalayan Üniversitemize, bu yıl 13 bin 230 öğrencinin kayıt yaptırması bekleniyor. 7 Eylül’e kadar devam edecek kayıtlar sonrasında, üniversitelerin boş kalan kontenjanlara öğrenci kabulüne imkân sağlayacak olan Ek Tercih ve Yerleştirme sonuçlarının da açıklanması ile tüm bölüm ve programlarımızda yakalanan doluluk oranı başarısının %100’e ulaşacağı öngörülüyor.

 

 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu