Veteriner Fakültemiz Kurban Satışlarına Başladı

4 Ağustos 2017 Cuma - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 1792 kez okundu

Üniversitemiz Veteriner Fakültesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi tamamen doğal ortamda yetişen kurbanlıkların satışına başladı.

3 Ağustos 2017 tarihinde başlayan satışlarda son tarih 25 Ağustos 2017 belirlenirken; KDV dâhil kilo satış bedeli; Dişi canlı hayvan için (Kg/20-17 TL), Erkek canlı hayvan (Kg/21 TL) olacak.

Kurbanlıklar tamamen doğal çayır ve mera ortamında yetişti

Veteriner Fakültesi bünyesinde bir yılı aşkın süredir, tamamen doğal çayır ve mera ortamında, yemlerine sentetik herhangi bir katkı olmaksızın beslenen ve tüm sağlık kontrolleri Fakülte bünyesindeki akademik personel tarafından yapılan kurbanlıklar, yaklaşan kurban bayramı ile birlikte Aydın halkının tercihine sunuldu. Satın almak için fakülte idari birimleri ile irtibat kurularak, kurbanlıklar doğal ortamlarında görülebilecek. Tercih edilmesi halinde kendi isimlerine istedikleri hayvan veya hayvanları alıcılar ayırtabilecek.

Dişi canlı hayvan  (Kg/15 TL), Erkek canlı hayvan (Kg/17 TL) olarak belirlendi

Veteriner Fakültesinden yapılan açıklamada; “Kurbanlık almak isteyenler hayvanların kulak numarası üzerinden Fakültemiz Döner Sermaye mutemetliğine 100 TL yatırarak kurbanlığını ayırtabilir. Ayrılan kurbanlıkları almaya gelmeyen müşterilerin ödedikleri 100 TL kaparoları iade edilmez. Listede 27 Temmuz 2017 tarihli ağırlıkları verilen kurbanlıkların bedeli, ödemenin yapılacağı gün tekrar tartılarak değişen ağırlığa göre yeniden tespit edilecektir. Ayrılan hayvanların kalan bedelleri ise en geç 25 Ağustos 2017 tarihine kadar Veteriner Fakültesi Döner Sermaye Veznesine yatırılması gerekmektedir. Bu tarihe kadar bedeli yatırılmayan kurbanlıklar için satın almaktan vazgeçilmiş sayılacağından kaparoları iade edilmeyecektir. Kurbanları ayırmak isteyenler 0 256 247 07 00 numaralı telefondan iletişime geçebilir. KDV dahil kilo satış bedeli; Dişi canlı hayvan  (Kg/20-17 TL), Erkek canlı hayvan (Kg/21 TL) olarak belirlenmiştir.” ifadelerine yer verildi. Kurbanlıklarla ilgili güncel listeye  http://akademik.adu.edu.tr/fakulte/veteriner/news.asp?idx=32303235  Web Adresinden ulaşılabilir.

 

 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu