Veteriner Fakültesi Hastanesi Yılda 4 Bin Hastaya Bakıyor

8 Ağustos 2017 Salı - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 2916 kez okundu

Üniversitemiz Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi 4 Anabilim Dalı’nda verdiği hizmetle yılda yaklaşık 4 bin hastayı sağlığına kavuşturuyor.

Cerrahi, Suni Tohumlama, İç Hastalıkları, Doğum ve Jinekoloji Anabilim Dallarında hizmet veren Hayvan Hastanesi, Bölge Hastanesi olmasından dolayı Aydın İli ile birlikte tüm bölgeye hizmet veriyor. Hayvan hastalıklarının teşhis ve tedavisinde yüksek kalitede hizmet veren Hayvan Hastanesi, bununla beraber çok sayıda lisans ve yüksek lisans öğrencisinin de eğitim almasına olanak sağlıyor.

Hayvan Hastanesinde pet hayvanları için aşı programların olduğunu vurgulayan Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hayrettin Çetin, alanında uzman hastane personelinin özverili çalışmalarıyla hastanede tedavi edilen hasta sayısının her geçen yıl yükseldiğini ifade etti. Prof. Dr. Çetin,  Hastane bünyesine hayvan taşıma römorkörünün de dahil olmasıyla hasta hayvanların, bulunduğu bölgeden alınıp tedavilerinin yapılabildiğini ve sayının yükselmesinde bu ekipmanların etkili olduğunu sözlerine ekledi.

 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu