Ziraat Fakültemiz ve Pakistan Üniversitesi Arasında İş Birliği Görüşmeleri Yapıldı

24 Temmuz 2019 Çarşamba - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 593 kez okundu

Pakistan Faisalabad Ziraat Üniversitesinde Mevlana Değişim Programı’ndan sorumlu Doç. Dr. Zubair Aslam, 23 Temmuz 2019 tarihinde Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Aydın’ı ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğünü ziyaret etti.

Ziyarette, Doç. Dr. Zubair Aslam ile birlikte Proje Tabanlı Uluslararası Değişim Programı kapsamında çalışmalar yürütecek olan Namık Kemal Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Korkmaz Bellitürk, Öğr. Gör. Kayhan Yılmaz ve Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Selçuk Göçmez bulundu.

Bilime ve üretkenliğe her zaman açık olduklarını belirten Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Aydın, Üniversite olarak bu noktada tüm imkanların sağlanabileceğini söyledi. Ziyarette, Üniversitemiz ile Pakistan Faisalabad Ziraat Üniversitesi arasında Mevlana Değişim Programı ve Proje Tabanlı Uluslararası Değişim Programı kapsamında imzalanacak protokolün her iki Üniversite arasındaki ilişkiyi güçlendireceği konuşuldu.

Anlaşma kapsamında Pakistan’da öğrenim gören öğrencilerin ve faaliyete katılan öğretim elemanlarının oldukça iyi şartlarda ağırlandıklarını ifade eden Namık Kemal Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Korkmaz Bellitürk, Pakistan’da kendi öğrencileri için sağlanan imkanları ve birlikte yürütecekleri projenin içeriğini aktardı.

Ziyarette, Üniversitemiz ile Pakistan Faisalabad Ziraat Üniversitesi arasında imzalanacak protokol sonrasında, Ziraat Fakültemiz Dr. Öğr. Üyesi Selçuk Göçmez koordinatörlüğünde proje yürütüleceği konusu da görüşüldü.

 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu