Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, 22-25 Kasım tarihlerinde Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ile mutabakat zaptı imzalamak, mutabakat zaptındaki ana başlıkları yüz yüze görüşmek ve öncelikli işbirliği alanlarını belirleyerek somutlaştırmak için Uluslararası Saraybosna Üniversitesinde bulunacağından belirtilen tarihte Rektörlüğe, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Recai Tunca vekalet edecektir.

22 Kasım 2017 Çarşamba - 10:22:01

Sayın Araştırmacılar,
Aşağıda bilgisi bulunan  online veri tabanı belirtilen tarihe kadar kütüphanemiz kullanıcılarına deneme erişimine açılmıştır. Bu veri tabanlarına aşağıda yer alan linklerden veya kütüphanemiz web sayfasında yer alan "deneme amaçlı veri tabanları" linkinden (https://kutuphane.adu.edu.tr/default.asp?idx=313930) ulaşabilirsiniz.
1. JoVE Veri Tabanı: 2006 yilinda yayin hayatina baslayan  JoVE, (Journal of Visualized Experiments) makalelerin video ortamına aktarıldığı ve gorsel olarak aciklandigi dunyanin ilk ve tek hakem heyetli video veritabanidir.
Makaleler, Pub/Medline, Scifinder, Web of Science ve Scopus tarafindan indexlenmistir ve dunyada impact faktoru olan tek video veri tabanidir(1.1).
Suan itibari ile JoVE Journal icerisinde 8,000 video makale mevcut olup her ay 100 tane yeni video eklenmektedir.

Videolar makaleyi yazan kişinin laboratuvarında JoVE’nin profesyonel video ekibi tarafından çekilmektedir.

Ayrica, JoVE icerisinde 480 Egitim Videosu (Science Education) mevcuttur. Bu videolar ogrencilerin arastirmalarinda faydalanmasi amaciyla ve akademisyenlerin derslerinde kullanmasi icin hazirlanmistir.

     Erişim linki: www.jove.com
     Erişim Bitiş Tarihi: 16.12.2017

20 Kasım 2017 Pazartesi - 10:30:09

Sayın Araştırmacılar,

 Aşağıda bilgisi bulunan  online veri tabanı belirtilen tarihe kadar kütüphanemiz kullanıcılarına deneme erişimine açılmıştır. Bu veri tabanlarına aşağıda yer alan linklerden veya kütüphanemiz web sayfasında yer alan "deneme amaçlı veri tabanları" linkinden (https://kutuphane.adu.edu.tr/default.asp?idx=313930) ulaşabilirsiniz.

 
1. Rosetta Stone Online Dil Eğitim Veri Tabanı: Dünyanın en çok tercih edilen online dil eğitim aracı Rosetta Stone, başarısı kanıtlı Dynamic Immersion yöntemi ile 22,000’den fazla okula, 12,000’in üzerinde kuruma 20 yılı aşkın süredir hizmet vermektedir. Ödül kazanmış etkileşimli yaklaşımı sayesinde dünyadaki milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilmektedir ve artık her yerden ve her zaman erişim imkanı sunmaktadır. Ayrıca, mobil uygulama ile de kullanılabilmektedir. Konuşma, yazma, okuma ve anlama yeteneklerini doğal bir şekilde öğreten Rosetta Stone ile ezber ve çeviri zorunluluğu ortadan kalmaktadır.

İçerdiği 30 dil: Afganca, Almanca, Arapça, Çince, Dari Farsçası, Endonezya Dili, Farsça, Filipin Dili, Flemenkçe, Fransızca, Hintçe, İbranice, İngilizce (Amerikan), İngilizce (İngiliz), İrlanda Dili, İspanyolca (Latin Amerika), İspanyolca (İspanya), İsveççe, İtalyanca, Japonca, Korece, Latince, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Rusça, Savahilice, Urduca, Türkçe, Vietnam Dili ve Yunanca’dır. 

Erişim için kayıt yaparken kurumsal e-posta (@adu.edu.tr, @stu.adu.edu.tr) adreslerinin kullanılması gerekmektedir.

ErişimLinki:  http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=uid&user=rosettaplus&password=rosettaplus&site=rosetstone&groupid=rosetta

Detaylı İçerik Bilgisi: https://goo.gl/grwm1q

Mobil Uygulama Erişim Klavuzu: https://youtu.be/Vya2d-zCBdE

Erişim Bitiş Tarihi: 31.12.2017

7 Kasım 2017 Salı - 14:12:27

"2017-2018 Erasmus+ Ders Verme Hareketliliği Başvuruları 02/10/2017-Pazartesi günü başlamıştır. Başvurular için son tarih 27/11/2017-Pazartesi günüdür. 

Detaylı bilgi:

Başvurularına ilişkin ilan metni:

http://idari.adu.edu.tr/disiliskiler/default.asp?idx=323838

3 Ekim 2017 Salı - 09:42:33
 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu