Sevgili Gençler,

Eğitim, araştırma ve hizmet alanında yurt içinde ve yurt dışında tanınan ve tercih edilen bir üniversite olma vizyonundaki Adnan Menderes Üniversitesi adına hepinizi selamlıyorum.

Üniversiteler, bilginin üretildiği ve geleceğimizin teminatı olan siz gençlere ilk elden ulaştırıldığı kurumlardır. Adnan Menderes Üniversitesi, Aydın'ın taşıdığı değerlerin farkındalığıyla üzerine düşen sorumlulukları büyük bir mutlulukla yerine getirerek ülkemiz üniversiteleri arasında saygın bir konuma ulaşmıştır.

Üniversitemiz; Aydın'ımızın tarım, turizm ve yenilenebilir enerji kaynakları açısından taşıdığı büyük potansiyeli en iyi şekilde değerlendirebilmesi için elinden gelen çabayı göstermekteki kararlılığı ile durmaksızın çalışmaktadır. Bu motivasyonla ülkemizi her platformda gururla temsil edecek nitelikli eleman yetiştirmek için tüm akademik ve idari personelimiz özveriyle çalışmaktadır.

Ülkemizin gelişmesi ve büyümesi için attığımız her adımda sizlerin de yanımızda olması temennisiyle Üniversitemizin kapılarını size sonuna kadar açıyoruz. Çalışma arkadaşlarım ve kendi adıma sizleri sevgiyle kucaklıyorum.

Prof. Dr. Cavit BİRCAN
Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü

 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu