Haberler

ADÜ Personel Banka Promosyon İhalesi Gerçekleştirildi

20 Ocak 2023 Cuma - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 5363 kez okundu

Üniversitemize bağlı birimler için 4 yıl süre ile düzenlenen banka promosyon ihalesi Üniversitemiz Genel Sekreter V. Doç. Dr. İbrahim Gökdaş başkanlığında oluşturulan ihale komisyonu tarafından 16 Ocak 2023 tarihinde Rektörlük Binası Senato Salonu’nda Sendika temsilcilerinin de izleyici olarak bulunduğu ve sürecin açık olarak paylaşıldığı bir ortamda gerçekleştirilmiştir.

Toplam 7 Bankanın katıldığı ihale sonucunda 5 banka ihale sürecinden çok düşük bedellerde çekilmiş ve kalan 2 banka arasında en yüksek bedel 38 Bin TL ile Yapı Kredi Bankası tarafından verilmiştir.

4 yıllık süreyi kapsayan ihale sonucunda durum Komisyon üyelerince Rektörlük makamına arz edilmiş ve gerekli yasal süreç başlatılmıştır.  

Mevcut çalışılan bankayla yapılan sözleşme şartları gereği, fesih durumunda geri iadesi gereken toplam bedelin ilgili bankaya ödenmesi yasal bir zorunluluk oluşturmaktadır. Bu bağlamda 16 Ocak 2023 tarihinde yapılan ihalede en yüksek bedeli veren banka aracılığı ile söz konusu fesih nedeniyle ödenmesi gereken toplam bedelin ilgili bankaya geri ödenmesi için çalışma yapılmaktadır. Kalan miktarın ise yapılacak ilk maaş ödemesi sonrası ilk hafta içerinde personelimiz arasında eşit paylaştırılarak hesaplarına yatırılacağı öngörülmektedir.

Sözleşme maddeleri üzerinde görüşmeler devam ettiğinden personelimizin herhangi bir varsayım ve/veya resmi açıklama olmaksızın promosyon sözleşmesi imzalanmış gibi hareket etmemeleri ve ayrıca sosyal medya ortamlarındaki paylaşımları dikkate almamaları olası bir mağduriyet yaşamamaları açısından önemlidir.