Haberler

Rektörümüz İftar Yemeğinde Şehit Aileleri ve Gazilerimiz ile Buluştu

24 Mart 2023 Cuma - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 823 kez okundu

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, 24 Mart 2023 tarihinde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen iftar yemeğinde, şehit aileleri ve gazilerimiz ile bir araya geldi.

İftar yemeğine, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent’in yanı sıra Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Aydın protokolü ile şehit ve gazi yakınları katıldı.

İftar yemeğinde konuşan İlimiz Valisi Hüseyin Aksoy, "Türk milletinin aziz varlığı, devletimizin istiklali ve istikbali uğruna mübarek kanlarını akıtmış şehitlerimizin muhterem aileleri ve gazilerimizle, ramazan ayının ilk iftar programında bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyuyor, sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum.” dedi.

Ramazan ayının kalplerimizi arındırdığımız, oruçla sabrı öğrendiğimiz, 11 ayın sultanı kutlu bir ay olduğunu vurgulayarak konuşmasına başlayan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, “Ramazan, insani vasıflarımızın farkına vardığımız mübarek bir aydır. İdrak ettiğimiz bu bereketli günlerin; ülkemiz, devletimiz ve milletimizle beraber tüm insanlık için barışa, huzura ve refaha vesile olmasını diliyorum. Ramazan-ı Şerif’teki oruç hakiki, samimi bir şükran anahtarıdır. İnancımızın, kültürümüzün en güzel örneklerinin sergilendiği, şefkat, merhamet ve rızkın bol olduğu, gönüllerin coştuğu, ruhlarımızın arındığı bu rahmet ayı insani erdemlerimizi güçlendirmek için hepimize çok büyük fırsatlar sunmaktadır. Rabbim bizleri Ramazan-ı Şerif’e nasıl kavuşturduysa, bayrama da öyle kavuştursun diye dua ediyorum. Ramazan-ı Şerif’in hayrı üstümüzde olsun.” ifadelerini kullandı.

Programın sonunda Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent,  iftara katılan personel ve aileleriyle vedalaşarak katılımlarından dolayı teşekkür etti.