Haberler

Rektörümüz, Üniversitemiz Hastanesini Ziyaret Etti

9 Haziran 2023 Cuma - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 400 kez okundu

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, 7 Haziran 2023 tarihinde Üniversitemiz Hastanesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent’e , Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cemal İyem ve Prof. Dr. Nuh Kılıç ile Genel Sekreter V. Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Fatih Hacıyusufoğlu’nun eşlik ettiği ziyarette; Üniversitemiz Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mücahit Avcil ile Başhekim Yardımcıları Doç. Dr. Ali Duman ve Doç. Dr. Mustafa Gök, hastanenin mevcut durumu ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. 

Sunumda; Hastanenin üç ve altı aylık stratejik planları anlatılarak, yapısal ve mali durumu hakkında bilgi verildi. Zemin katı (Erişkin ve Çocuk Acil) tam, ikinci ve üçüncü katı kısmen hizmete girmiş, beş katlı yeni hizmet binasının (C Blok)  açılamamış birinci (ameliyathane ve iki yoğun bakım), ikinci, üçüncü, dördüncü, beşinci katlarının üç ay içinde tamamen hizmete gireceği belirtildi. 

Üniversitemiz Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mücahit Avcil gerçekleştirdiği sunumunda, “Yeni bina sayesinde anjiografi ve tüm ileri kardiyak işlemler, organ nakli, bölgenin en büyüğü olacak Kemik İliği Transplantasyon Ünitesi (44 yataklı hemotoloji servisi ve 10 yataklı kemik iliği ünitesi), Hibrit ameliyathanesine ve ileri seviye yoğun bakıma sahip Kalp Damar Cerrahisi Servisi, bölgemiz ve ülkemiz için son derece önemli olan ‘Çocuk Kalp Damar Cerrahisi Merkezi’, ‘Çocuk Kemik İliği Transplantasyon Ünitesi’ ile 22 yataklı Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi modern, ferah Kemoterapi ve Onkoloji Servisimiz Aydın ve hinterlandımızda yaşayan halkımızın hizmetine girecektir.” dedi.

Üniversitemiz Hastanesinin devralınan mevcut durumu hakkında da bilgi verilen sunumda, yeni bina ile birlikte toplam hasta yatak sayısının 997 olacağı ve bu yatakların 164 adedinin yoğun bakım yatağı olduğu, polikliniklerde her  ay ortalama 74.000 hastanın muayene edildiği, her ay ortalama 6400 yatan hastaya hizmet verildiği, aylık 4400 hastanın ameliyat olduğu aktarıldı. Sunumun devamında Hastanenin devraldığında, 1 Haziran 2023 tarihi itibari ile Maliye Bakanlığına bağlı Döner Sermaye Mali Yönetim sisteminden alınan verilere göre 179.599.756 lira aktif borcu olduğu, servis yatak doluluk oranının %88, yoğun bakım yatak doluluk oranın %96, aylık sigorta ve nakit gelirleri ile çalışanlara ödenen ücretler konularında bilgi verildi. 

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, hastalarımızın daha etkin ve konforlu hizmet almasının önemine değinerek günlük akış içerisinde hastaların olanakları daha verimli kullanabilmelerinin amaçlandığını ve Üniversitemiz Hastanesi adına yapılan hizmetlerin devam edeceğini belirtti.

Ziyaretin devamında Hastane içinde yer alan diğer birimleri gezen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent ve Üniversitemiz yönetimi, yapılacak yeni çalışmalar hakkında bilgi aldı.