Haberler

2. Adnan Menderes Anma Yol Koşusu Gerçekleşti

22 Eylül 2022 Perşembe - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 459 kez okundu

Merhum Başbakanımız Adnan Menderes'in 61. ölüm yıldönümü münasebetiyle ile Aydın Valiliği himayesinde Üniversitemiz, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Atletizm Federasyonu'nun düzenlediği Geleneksel 2. Adnan Menderes Anma 2. Yol Koşusu, 21 Eylül 2022 tarihinde gerçekleşti.

Programa; AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burçin Ölçücü, öğretim üyelerimiz ve sporcular katıldı.

Saygı Duruşu veİstiklal Marşı'nın ardından açılış konuşmasını yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Adnan Menderes'in güçlü Türkiye hayalini politikaları ve kalkınma atılımlarıyla gerçekleştirmeye çalıştığını ve 'Demokrasi Şehidi' olarak tarihe geçtiğini aktardı.

Merhum Başbakanımız Adnan Menderes'in iktidarda kaldığı on yıl boyunca tevazusu, beyefendi kişiliği ve milli iradeye saygısı ile insanımızın gönlüne girdiğini belirten Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, "Milletimizin gönlünde şehitlik mertebesine ulaşan ismini taşımaktan büyük onur duyduğumuz Merhum Başbakanımız Adnan Menderes ve arkadaşlarını minnet ve şükranla anıyorum. Anma koşusunda bu heyecanımızı bizlerle paylaşan tüm davetlilere teşekkür ediyor yarışmaya katılan tüm sporcularımızı tebrik ediyorum." dedi.

Merhum Başbakanımız Adnan Menderes'in anısına düzenlenen Anma Koşusunun oldukça anlamlı bir etkinlik olduğunu belirterek konuşmasına başlayan AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı, Adnan Menderes'in çok sevilen bir siyaset insanı olduğunu, kendisinin ve arkadaşlarının Ülkemiz üzerinde emeklerinin büyük olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliginde Ülkemizin huzur içerisinde olacağını belirten Milletvekili Rıza Posacı, organizasyonda emeği olan herkese teşekkür ederek konuşmasına son verdi.

Konuşmaların ardından 2. Adnan Menderes Anma Yol Koşusu'nda yer alan sporcular, Forum Aydın'dan başlayarak Aydın merkezde gerçekleşen yol koşusunu tamamladılar. Sporcuların,  bitiş çizgisine ulaşması ile ödül töreni gerçekleşti.

Ödül töreninde; AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu ve Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burçin Ölçücü, Büyük Erkekler, Genç Erkekler, Büyük Kadınlar ve Genç Kadınlar branşlarında dereceye giren sporculara ödül ve madalyalarını verdiler.