Sistemler ile ilgili yaşadığınız sorunları "webdestek@adu.edu.tr" adresine mail atabilirsiniz.

Google Applications Education Alt Yapısına Geçişin Kazandırdıkları

 1. Merkezi Depolama ve Sunucu Maliyetleri Kalkacaktır.
 2. Merkezi Uygulamalar ile Tam Senkronizasyon
 3. Classroom uygulaması ile uzaktan Ders oluşturma ve Uygulama Paylaşımı
 4. Hangouts uygulaması ile Canlı Görüşme (Sesli-Görüntülü)
 5. Güvenli Şifre Senkronizayonu Cep telefonu ile ikili Şifre Güvenliği
 6. Daha az spam alma, sadelik, mzgün tasarım, daha kolay yönetim, kesintisiz hizmet, daha fazla kaynak imkanı (kişi başı 30 GB kota, 5 GB ofis kotası ve sanal depolama kotası) sağlandı.
 7. Mail şifresini unutan öğrenciler bağlı bulundukları birimin öğrenci işlerinden alacakları ADÜ Hesap Anahtarı ile Adnan Menderes Üniversitesi Ana Sayfasında sağ üstte bulunan Benim Sayfam bölümünden parolalarını sıfırlayabilirler.
 8. Mail şifresini unutan personeller bağlı bulundukları birimin personel işlerinden alacakları ADÜ Hesap Anahtarı ile Adnan Menderes Üniversitesi Ana Sayfasında sağ üstte bulunan Benim Sayfam bölümünden parolalarını sıfırlayabilirler.
 9. Kullanılmakta olan otomasyonlarda, network ve kimlik doğrulama gerektiren sistemlerinde kullanılmak üzere merkezi kimlik doğrulama sistemi kuruldu.
 10. Kurumsal mail yapılanması ile mevcut otomasyonlarda tek kullanıcı ve şifre (SingleSing-on) uygulamasına da geçiş başlangıcı yapıldı.
 11. E-mail girişi ve kablosuz internete bağlanma. Eduroam
 12. Üniversitemiz kütüphane ve veritabanlarına daha kolay erişebilme.
 13. Kütüphane proxy ayarlarında kullanılmaya başlanması.
 14. Haber ve Duyuru Grupları daha esnek hale getirildi.

Kurumsal E-Posta Duyuruları

Şifre Değiştirme ile ilgili Önemli Duyuru

Mevcut Kullanıcıların gün içerisinde değiştirdikleri Şifreleri En geç 120 Dk. İçerisinde Google ile senkronize olmaktadır.

Google Applications Education Alt Yapısı Geçiş

Eski mail sistemimiz tamamen değiştirilerek tüm öğrenci ve personelimiz için Google Applications Education alt yapısı ile çalışan, 30 GB kapasiteli ve gerekli office dökümanlarını, takvimlerini de kullanabilecekleri şekilde sistem yapılandırıldı.

Mobil Uyumlu Yeni Mail Sistemi

Yeni mail sistemi mobil telefonlar ile uyumlu hale getirilerek mail, rehber ve takvim senkronizasyonu aktif hale getirildi. Mail adresi yapılanması sistematik bir yapıya kavuşturularak, kurumsal mail adresleri kullanıcıadı@adu.edu.tr ve ogrencino@stu.adu.edu.tr formatında düzenlendi. Akademik ve idari personel ile tüm öğrencilerimize yeni mail adresleri otomatik olarak tanımlandı