Kurumsal E-Posta Duyuruları

Parola Değiştirme ile ilgili Önemli Duyuru

Mevcut Kullanıcıların gün içerisinde değiştirdikleri Parolaları En geç 120 Dk. İçerisinde Google ile senkronize olmaktadır.

Google Applications Education Alt Yapısı Geçiş

Eski mail sistemimiz tamamen değiştirilerek tüm öğrenci ve personelimiz için Google Applications Education alt yapısı ile çalışan, 30 GB kapasiteli ve gerekli office dökümanlarını, takvimlerini de kullanabilecekleri şekilde sistem yapılandırıldı.

Mobil Uyumlu Yeni Mail Sistemi

Yeni mail sistemi mobil telefonlar ile uyumlu hale getirilerek mail, rehber ve takvim senkronizasyonu aktif hale getirildi. Mail adresi yapılanması sistematik bir yapıya kavuşturularak, kurumsal mail adresleri kullanıcıadı@adu.edu.tr ve ogrencino@stu.adu.edu.tr formatında düzenlendi. Akademik ve idari personel ile tüm öğrencilerimize yeni mail adresleri otomatik olarak tanımlandı

Aşağıdaki adımları izleyerek yeni Adü Google hesabınızı Outlook'a kurabilirsiniz

Adım 1/7

Adım 2/7

Adım 3/7

Adım 4/7

Adım 5/7

ÖNEMLİ NOT : Bilgileri doldururken personel @adu.edu.tr ile biten, öğrenciler ise @stu.adu.edu.tr ile biten e-posta adresini yazmalılardır.

Adım 6/7

Adım 7/7

Aşağıdaki adımları izleyerek Gmail üzerinde ADÜ E-Postanızı kullanabilirsiniz.

https://mail.google.com

Dikkat : İlk kullanımlarda E-Posta Şifreniz T.C. Kimlik Numaranızdır.


Aşağıdaki adımları izleyerek yeni Adü Google hesabınızı parolasını değiştirebilirsiniz.

Adım 1/3Parolanızı değiştirmek için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.


https://adulogin.adu.edu.tr/ops/Windows cihazlar için aşağıdaki adımları takip ederek kurulumu yapabilirsiniz.


Mac Cihazlar için aşağıdaki videodan yararlanabilirsiniz
(Adres alanına 194.27.38.27 ve Port alanına 3128'i yazınız) https://www.youtube.com/watch?v=dMLK0cx7V_Y

Akademik Personel: Kendisine ait Üniversitemiz elektronik posta adresi kullanılarak erişim sağlanmaktadır. Kullanıcı adı için ADU e-mail adresinizin (örneğin: kullanıcıadı@adu.edu.tr), kullanıcıadı ve eposta parolaları ile sisteme bağlanabilirler.

Öğrencilerimiz : Üniversite tarafından kendilerine açılmış olan elektronik posta adresinin (ogrencino@stu.adu.edu.tr) bilgileri olan kullanıcı adı ve parolaları ile sisteme bağlanabilirler.

DİKKAT
Kullanacağınız “kullanıcı adı” ve “şifre” ile yapılan işlemler sürekli takip edilebilmekte ve geçmişe yönelik araştırmalara da açık olmaktadır. Bu nedenle sadece size verilen “kullanıcı adı” ve “şifreyi” bir başka kişi veya kişilere vermemeniz gerekir. Aksi halde, bir başkasının kullanımı ile, lisans anlaşmalarında yer alan yasal mevzuatlardan doğacak sorumluluklar kişilerin kendilerine ait olacaktır. Elektronik veritabanlarını kullandıktan sonra normal kullanıma dönmek için ayarlarınızı eski haline getirmeyi unutmayınız!
+90 256 218 20 00
Faks : +90 256 214 66 87
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
Merkez Kampüsü, Kepez Mevkii
Efeler / AYDIN