Öğretim Üyelerimizin Projelerine TÜBİTAK Desteği

2 Ağustos 2018 Perşembe - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 2431 kez okundu

Üniversitemiz Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Cafer Turgut, Dr. Öğretim Üyesi Olcay Boyacıoğlu, Dr. Öğretim Üyesi Seda Örenay Boyacıoğlu ve Dr. Öğretim Üyesi Turgay Eray tarafından yürütülecek projeler, TÜBİTAK 1001 ve 3501 Programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cafer Turgut’un proje yürütücüsü olduğu “Bazı Kültür Bitkilerinin Gutasyon Sıvısında Tohum İlaçlarından Kaynaklanan Pestisit Kalıntılarının ve Bu Kalıntıların Arılara Toksikolojik Etkilerinin Araştırılması” konu başlıklı projenin süresi 36 ay olup bütçesi 360.000 TL olarak öngörüldü.

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Dr. Öğretim Üyesi Olcay Boyacıoğlu ve Tıp Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Seda Örenay Boyacıoğlu’nun birlikte yürütecekleri "Prostat Kanser Hücrelerine Aptamer-Aracılı Hedefli Lipozomal İlaç Dağıtımı" adlı araştırma projesi, TÜBİTAK 1001 Programı tarafından Sağlık Bilimleri alanında desteklenecek. Projenin 3 yılda tamamlanması planlanırken, bütçesi de 360.000 TL olarak belirlendi.

Mühendislik Fakültesinin bir diğer projesi Makine Mühendisliği Dr. Öğretim Üyesi Turgay Eray’ın TÜBİTAK 3501 kapsamında yürütücülüğünü üstlendiği “Polimer Silindirik Kirişlerin Adezyon ve Sürtünme Kuvvet Kontrolü” konulu araştırma. Projenin bütçesi 225.000 TL, süresi de 24 ay olarak belirlendi.

Öğretim üyelerimizi tebrik eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

 Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Web Tasarım Geliştirme Grubu