Haberler

Rektör-Öğrenci Buluşmalarının ilki AKM’de Gerçekleşti

20 Ekim 2021 Çarşamba - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 523 kez okundu

Üniversitemizin farklı fakültelerinde eğitim gören öğrencilerin pandemi sonrasında adaptasyon sürecine katkıda bulunmak ve yaşadıkları sorunları yerinde dinlemek için hayata geçen Rektör –Öğrenci buluşmalarının ilki Aydın İktisat Fakültesi öğrencileri ile 20 Ekim 2021 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi'nde gerçekleşti.

Öğrencilerin huzurlu bir ortamda eğitimlerinin devam etmesinin büyük önem taşıdığını belirten Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, ‘Rektör-Öğrenci’ buluşmalarında sorunları yerinde tespit ederek, hızlıca çözüme kavuşturulacağını söyledi. Öğrencileri evlatları gibi gördüğünü ifade eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Sizler, bizim çocuklarımızsınız, içtenlikle söylüyorum ki yalnız değilsiniz.  Aileleriniz yanınızda olmasa da bizler varız. Ailelerinizin gözü arkada kalmasın.” dedi.

Eğitim kurumlarının tümünün merkezinde ‘Öğrenci’ olduğunu vurgulayan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “ADÜ’de okumak ayrıcalıktır ve sizlerin de bu ayrıcalığı hissetmenizi istiyorum. Türkiye’nin en büyük üniversitelerinden birinde okuduğunuzun bilincinde olarak bu gururu taşımanızı isterim. Bundan sonra daha sık biraraya gelerek adaptasyon süreci de dahil tüm sorunların çözümünde asıl paydaşımız olan sizlerle bu süreci yöneteceğiz. ” dedi.

Toplantı; öğrencilerin birimlerinde ve kampüs içinde saptadıkları sorunları ve çözüm önerilerini ifade etmelerinin ardından sona erdi.