Duyurular

14.Uluslararası MEB Robot Yarışması

14. Uluslararası MEB Robot Yarışması  13-16 Haziran 2022 tarihleri arasında
Şanlıurfa GAP Arena Spor Salonu ve Yerleşkesinde,  “Göbeklitepe”
teması ve “Ahican Tarihin Sıfır Noktasında” sloganıyla, COVID-19 salgını nedeniyle ulusal düzeyde, seyirciler asgari seviyede tutularak veya seyircisiz olarak Temalı, Çizgi İzleyen (Temel Seviye), Çizgi İzleyen (Hızlı Seviye), Çizgi İzleyen (İleri Seviye), Mini Sumo, İnsansız Hava Aracı (Mini Drone), Endüstriyel Robotik Kol, Tasarla-Çalıştır, Yumurta Toplama (Caretta Caretta), Serbest Proje, Labirent Ustası ve Tozkoparan (Temel Seviye) olmak üzere 12 kategoride yapılacak olup yarışmanın Uygulama Kılavuzu ve diğer dokümanları http://robot.meb.gov.tr adresinde yayınlanmıştır.
COVID-19 salgını nedeniyle yarışmaya katılacak yarışmacı sayısını azaltmak ve yarışmanın ortaya
çıkardığı rekabet duygusu ile öğrencilerin kodlama becerilerinin en üst seviyeye ulaşmasını sağlamak amacıyla 12 kategoride yapılacak yarışmaların en yoğun katılımı olan Çizgi İzleyen (Temel Seviye), Çizgi İzleyen (İleri Seviye), Çizgi İzleyen (Hızlı Seviye), İnsansız Hava Aracı (Mini Drone), Mini Sumo ve Labirent Ustası olmak üzere 6 kategoride Genel Müdürlüğümüz ile ACROME Robotik Mekatronik Sistemleri San. ve Tic. A.Ş. Arasında imzalanan Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü çerçevesinde riders.ai platformunda Sanal Robot Yarışması ile ön eleme yapılacaktır.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 14. Uluslararası MEB Robot Yarışması'na http://robot.meb.gov.tr adresinden 7 Mart 2022 tarihinden itibaren başvurular başlamıştır.

25 Mart 2022 Cuma - 15:34:57