Duyurular

Asos Index Veri Tabanı Erişime Açıldı

Aşağıda bilgisi bulunan online veri tabanına Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığımızca abonelik gerçekleştirilmiştir. Bu veri tabanına aşağıda yer alan linkten veya Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı web sayfamızda yer alan "Atıf veri tabanları" linkinden ( https://kutuphane.adu.edu.tr/default.asp?idx=31343636 ) ulaşabilirsiniz.

Asos Index: ASOS indeks kapsamı; Fen, Sağlık ve Sosyal bilimler alanında yayın yapan dergileri indekslemek ve dergilerde yayınlanan makalelere yapılmış atıfları araştırmacılara sunmak şeklindedir.

ASOS indeks; Türkiye’de var olan dizinleme kültürünün üzerine kurulmuş, yayınlanan tam metin ve bu metinlerdeki atıf yapan ile atıf yapılan metin arasındaki ilişkiyi bilimin hizmetine sunan bir veritabanıdır.

ASOS indeks’te, ulusal ve uluslararası yayın yapan 1882’den fazla dergiye erişebilir. Ayrıca Asos İndeks tarafından taranan dergilerden çalışmalarınıza yapılan atıfları görüntüleyebilirsiniz. Asos İndeks’e bilgisayarlarınızdan veya mobil cihazlarınızdan erişebilirsiniz.

Erişim Adresi : https://atif.sobiad.com/

8 Ocak 2024 Pazartesi - 15:40:48


39