Duyurular

İdealonline Veri Tabanları Erişimleri Hakkında

Aşağıda bilgisi bulunan online veri tabanı belirtilen tarihe kadar kütüphanemiz kullanıcılarına deneme erişimine açılmıştır. Bu veri tabanına aşağıda yer alan linkten veya kütüphanemiz web sayfasında yer alan "deneme amaçlı veri tabanları" linkinden https://kutuphane.adu.edu.tr/default.asp?idx=313930 ulaşabilirsiniz.

İdealonline Süreli Yayın Veri Tabanı: “İdealonline”, Popüler ve Akademik Süreli Yayınları bir platform altında toplayan, kapsamlı bilgiye Türkçe kaynaklarda da ulaşılmasını sağlayan ve bunları okuyucuların hizmetine sunan veri tabanıdır. Kapsamında 1200 den fazla dergiye tam metin erişilmektedir. İdealonline içerisinde Türk Dünyasının önde gelen dergileri de yer almaktadır. Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Başkortsan, Kırım, Karaçay-Malkar gibi Türki Cumhuriyetler tarafından yayınlanan bu dergiler, ilk kez “İdealonline Süreli Yayın Veri Tabanı” aracılığı ile Türkiye’deki Üniversite kütüphanelerinin erişimine açılmıştır.

İdealonline Tıp-Sağlık Bilimleri Veri Tabanı:“İdealonline”, Tıp kitaplarını bir platform altında toplayan, kapsamlı bilgiye Türkçe kaynaklarda da ulaşılmasını sağlayan ve bunları okuyucuların hizmetine sunan veri tabanıdır. 505 Adet Türkçe tıp dergisine erişim sağlamaktadır.

İdealonline Din Bilimleri Veri Tabanı:”İdealonline”, Din Bilimleri alan kitaplarını bir platform altında toplayan, kapsamlı bilgiye Türkçe kaynaklarda da ulaşılmasını sağlayan ve bunları okuyucuların hizmetine sunan veri tabanıdır. 1500 Din kitabına erişim sağlamaktadır.

Erişim Adresi: https://www.idealonline.com.tr/IdealOnline/

Erişim Sona Erme Tarihi : 31 Aralık 2023

6 Kasım 2023 Pazartesi - 16:27:23


39