Duyurular

Kontrollü Kütüphane Hizmetleri

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kütüphanesi 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren Eğitim ve Öğretim başlayana kadar kademeli olarak belirlenen şart ve önlemler dahilinde hizmet sunmaya başlayacaktır. Uyarıları dikkate almanız bizim, sizin, sevdiklerinizin sağlığı ve huzurlu bir gelecek için önemlidir.

1.Recep Tayyip Erdoğan Kütüphane binası 08:30-16:30 saatleri arasında hizmet verecektir (içeriye okuyucu girmeden önce ve sonra temizlik, bakım, havalandırma vb işlerin yapılabilmesi için)

2.Maskesiz hiçbir kullanıcı ve personel kütüphaneye alınmayacaktır. Kütüphaneye girişinde bulunan dezenfektandan yararlanılmalı ve kütüphane içinde fiziki mesafeye dikkat edilmelidir. İmkan dahilinde girişte ataş ölçümü yapılacaktır.

3.Kütüphane şartlar ve önlemler yerine getirildikçe kademeli olarak açılacaktır. Başlangıç olarak sadece mezun durumundaki öğrencilerin kitap iadeleri için açılacaktır. Aydın dışındaki mezun durumundaki öğrencilerimiz kitapları kargo masraflarını kendileri karşılamak koşuluyla kütüphanemiz adresine gönderebilirler. Diğer kullanıcılarımızın üzerindeki kitaplar 12.10.2020 tarihine kadar uzatılmıştır.

4.Kütüphanelerarası ödünç verme hizmeti online yayınlar için hizmet verecektir.

5.Ödünç Verme Bankosu hariç diğer hizmetler (Okuyucu Salonları, Bilgisayar salonları, katalog tarama terminalleri, grup çalışma salonları, Eğitim ve Konferans salonu, 7/24 salonları hizmete) kapalı olacaktır.

6.Kitaplar ödünç verirken ve iade alırken kitap dezenfektan cihazından geçirilecektir. Ayrıca iade edilen kitaplar 72 saat geçtikten sonra raflara yerleştirme işlemi yapılacaktır.

7.Kütüphanemiz kurum personel ve öğrencilerine hizmet verecektir, dış kullanıcılara kapalıdır.

8.Mescid belli bir süre kapalı olacaktır.

9.Maske, eldiven vb. (değiştirmeniz gerektiğinde) kütüphane önündeki Tıbbi Atık Kovasına atılmalıdır.

10.Kütüphanemiz tarafından kullanıcılara MASKE temin edilmemektedir.

Bu duyuru gelişmeler yönünde sürekli güncellenecek olup herhangi bir talebinizde aşağıdaki iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Web: https://kutuphane.adu.edu.tr (sağ alt köşe canlı destek hizmeti)

Kütüphaneciye sor linki: https://cozummerkezi.adu.edu.tr/

E-posta: kutuph@adu.edu.tr

f: https://www.facebook.com/adukutuphane

t: https://twitter.com/adukutuphane

i: https://www.instagram.com/adukutuphane 

Tel:  0256 218 2046

0256 218 20 00/2865-2894

 

1 Haziran 2020 Pazartesi - 13:57:50